| Roxana223 a întrebat:

Bună!
În urma cu 2 ani un băiat îmi arata prin mai multe semne ca ma place, mi-a și zis sa rămân sa vorbim doar noi doi și din cauza timidității eu nu i-am arătat ca îl plac. Acum, vorbește mai rar cu mine fața de cum vorbea în trecut, dar tot îl surprind ca se uita la mine, ba chiar se uita și atunci când sta cu spatele gen cu coada ochiului și la un moment dat a și bătut apropoul ca el a făcut primul pas doar ca fata respectiva nu i-a arătat nimic. Pe lângă asta cand ieseam pe afara unii făceau glume cum ca as avea prieten și acum cred ca el crede ca as avea prieten.
Acum vreau sa ii arat ca îl plac și eu, sincer as vorbi cu el doar ca imi e frica ca poate nu mai are sentimente pentru mine?
Cum as putea afla dacă încă ma mai place? Cum sa-i arat ca îl plac, ceva gesturi?
Ofer funda!

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Spune/i!
Vrei sa fi romantica? Da/i de mancare!

| Cristina12387 a răspuns:

Ai putea sa faci conversatie cu el si sa-l intrebi daca vrea sa iasa cu tine. Prea multe lucruri ambigue intre voi. Ar fi bine sa fiti mai comunicativi.