| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Băiatul de care imi place mi-a dat mai multe semne ca si el ma place,dar eu mereu l-am păstrat,,la distanta ". De multe ori il ignoram sau incercam sa il fac gelos cu alți băieți (de ex: sa vorbesc cu ei mai mult decât cu el,sa dansez cu ei,etc). Acum a devenit foarte rece cu mine. Nu mai vorbește ca la inceput cu mine (nici la inceput nu vorbeam foarte mult, dar acum vorbește foarte puțin), dar inca se mai uita dupa mine adică mereu cand dansez cu cineva il surprind destul de des ca se uita la mine sau pur si simplu cand iesim cu prietenii o face la fel.
Oare ma mai place?
Ce sa fac ca sa ii arat ca il plac, excluzand varianta sa ii spun asta.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Comportamentul tau este unul adolescentin. Semnele nonverbale sunt deseori profund analizate in relatiile cu ceilalti. Probabil ai mai auzit ca 55% reprezinta comunicarea nonverbala. Ceea ce i-ai transmis baiatului a fost dezinteres. Cum tu ai afisat o atitudine rece, la fel a procedat si el cu tine. In adolescenta iubirile sunt trecatoare, efemere... Nu trebuie sa pui la suflet daca el te va respinge sau va gasi pe altcineva.
Referitor la intrebarea ta, in functie de context il poti intreba cand va fi urmatorul concert in oras, ce carte iti poate recomanda,... Totul vine de la sine, nu poti planifica sentimentele, trairile in momentul intalnirii cu el. Incepe conversatia si vei observa pe parcurs ce comportament are - cat de des iti zambeste, cat de rapid iti raspunde, expresia fetei etc.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai iai aratat deja cat de mult il placi

| Plato a răspuns:

Foarte bine ca e rece, daca e inteligent nici nu se mai uita macar la tine. Probabil ai maxim 15 ani de faci mizerii precum cele mentionate. Singurul lucru matur e sa-i spui direct, dar sa fim seriosi, e clar ca ai maturitatea unui sugar. Trebuie sa fie complet imbecil sa iti mai dea atentie, mi-ar placea mult sa pot sa-i spun si lui.