| anonim96 a întrebat:

Buna!kiss...In urma unor cosuri pe sani mi-au ramas niste pete fft uratecrying. Luna asta am banchetul si vreau sa scap de ele nu pot sa port nimic decoltat se vede uratsad va rog ajutati-ma ce sa fac?straight face
Mentionez ca am incercat pentru acnee Skinoren dar degeabastraight face

Răspuns Câştigător
| annessyas_3432 a răspuns:

Am avut aceeasi problema doar ca la mine au trecut cu timpu...dar tu esti presata de timp nu stiu ai putea sa incerci un fond de ten asta te-ar ajuta pe momentwinking

2 răspunsuri:
| Lexus28 a răspuns:

Intai, da-ti cu pudra mentolata pentru vreo 2-3 zile si dimineata si seara pentru a le estompa pe cat posibil si usca. Da, chiar daca sunt pete el se pot usca, daca sunt la suprafata. Dupa care incearca untul de shea, de obicei face minuni, daca este aplicat zilnic si lasat sa isi faca efectul. Totusi, daca nu iti va trece pana la banchet, si vrei cu tot dinadinsul sa porti rochita cu decolteu, poti trece la "ascunderea" petelor prin machiaj. Poti sa cumperi un baton antibacterial pentru mascarea cosurilor/petelor, sau sa aplici intai fond de ten crema pe acea zona, il intinzi perfect, dupa care cu o pudra incolora sau de aceeasi culoare cu fondul de ton, tamponezi (insa nu folosesti dcat ft putina) zona cu probleme cu scopul ca fondul de ten sa nu se indeparteze sau sa pateze rochia. Poti aplica si blush (da, blush pentru fata) la fel, de culoarea pielii tale pentru a-i da uniformitate.

| anonim96 explică:

Multumesc pentru ca m-ati ajutatkiss