| AlcolikSmile a întrebat:

Buna happy

Intai vreau sa va spun ca nu sunt genul care baga in seama ce crede lumea despre mine insa, acum nu stiu ce am patit. Sunt bisexuala. Azi au aflat cativa din prietenii mei, iar baietii au inceput sa comenteze si sa rada. In momentul ala m-am tinut tare pentru ca am si eu prietena >:" dar ea nu este din acelasi oras cu mine. Ea o sa vina sambata pentru ca facem o luna :3 si doreste sa ne intalnim cu mai multi.
Eu i-am spus ei ca nu imi pasa de ce crede lumea si restul, dar acum ma framanta rau pentru ca nu vreau sa las impresii aiurea si sa ma priveasca lumea cu ochii mari. Locuiesc intr-un oras in care oamenii cand aud de ceva nou, se crucesc 2 luni.

Ce sa fac? eu o iubesc si restul'. Dar nu pot sa nu ma gandesc la ce o sa fie si ca rade lumea aiurea straight face

1 răspuns:
| VisionsofaGod a răspuns:

Lumea e idioata, mai ales in tara asta. Daca incerci sa le explici cum e cu bisexualitatea sau homosexualitatea o sa creada ca esti bolnava si o sa te judece pentru ca ei cred ca nu e bine sa fi asa. Nu au deschis niciodata o carte de biologie sa inteleaga.
Ai dreptate, nu ar trebui sa tipi in gura mare ca esti bisexuala, spune numai prietenilor tai apropriati.
Baietii o sa fie interesati de tine ca esti bisexuala(stii tu de ce) iar fetele nu o sa fie prea prietenoase cu tine.
Daca vrei, poti sa minti ca nu esti daca te deranjeaza foarte tare.
Nu iti face griji. Daca tu esti fericita nu o sa conteze ce zice lumea. Esti ca mine la felul cum gandesti. Daca vrei poti sa imi dai Mesaj sa mai vorbim.