| Anaxor96 a întrebat:

Buna dimineata tuturor. happy
Vream sa va cer parerea despre anumite reactii si obiceiurile de-ale mele.Am 17 ani,sunt una dintre cele mai bune eleve din clase,si asta pentru ca imi place sa fiu printe cei ma buni. happy
Oricum,problema principala e ca eu stau intr-un satuc mic unde nu este nimic de facut asa ca stau toata ziua in casa ori la Pc ori la Tv,si asta imi provoaca deseori frustare si depresie...
Apoi eu am foarte putini prieteni si asta cred ca e din cauza mea:nu pot absolut deloc sa inghit absolut deloc piticoancele, smecherasii de cartier, ecc.De cele mai multe ori ma uit si urat la ei laughing Dar in acelasi timp as vrea sa am mai multi prieteni, sa fiu un pic mai populara.
Eu vineri si sambata seara nu ies deloc prin oras si asta din cauza ca unu nu prea am cu cine....si apoi pentru ca mi-e frica sa nu rada careva de mine, sunt un pic grasuta.
Acum voi daca ati cunoaste o persoana ca mine, ce ati crede sincer despre ea.Cred ca asta vreau cel mai mult:sa inteleg ce crede lumea despre mine laughing
P.s. Multumesc ca ati citit :*

Răspuns Câştigător
| vintageheart a răspuns:

Trebuie sa fii mai ingaduitoare.Asa eram si eu, nu suportam oamenii prosti, care fac orice pentru atentie. Insa cand am ajuns sa-i cunosc, mi-am dat seama ca au si ei un suflet mare, ca purtau o masca.
Cand vedem defectele oamenilor, trebuie sa privim dincolo de ele, sa ii intelegem, nu e vina lor ca sunt asa. In spatele unor fete ignorante batjocoritoare se poate ascunde un suflet singur, suferind. Cunosc astfel de cazuri, ceea ce m-au determinat sa-mi schimb opinia asupra oamenilor.
Dupa ce ai spus, e foarte probabil ca oamenii sa te vada "mandra", ingamfata.
Trebuie sa ai tact, sa intri pe sub pielea omului ca sa te poti intelege cu astfel de persoane mai "delicate". Dar merita, e foarte posibil sa descoperi cate-o comoara de om ascunsa sub mastile ignorantei.

Duminica placuta! happy

2 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Ai o viata cam ca si amealaughing.Imi place caracterul tau.Nu pari deosebita de ceilalti dar poate oameni de considera putin tocilara sau plictisitoare.Eu zic ca sa nu bagi in seama omaeni care vorbesc despre tine nu trebuie sa te schimbi pentru ei.

| AdiMrr a răspuns:

Daca nu ai prieteni inseamna ca esti deosebita, nu ca celelalte care se lauda si se cred cele mai tari. Sa nu te intereseze ce cred ele.
Si continua ca scoala ca asta este cel mai important. Nu o sa obtii succes in viata daca ai nu stiu cati prieteni.