| lollyd a întrebat:

Intrebare pentru. fete. Ce fel de baieti va plac? Si mai exact ce trebuie sa aiba un baiat ca sa va atraga? Funda daca aveti aceeasi parere ca mine

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Ochi : albastri, verzi sau caprui
---> Par : saten, negru, blond

---> Sa se comporte frumos cu mine, sa fie totusi putin destept, banii nu conteza (nu tin sa fie bogat tongue ), sa fie amuzant, sa nu se uite la altele (numai la mine sa se uite waiting ).
----> Cam asta e.

---> Numai bine! puppy dog eyes

| MâţaD a răspuns:

Trebuie sa fie in primul rand un bun prieten cu mine.Sa fie sociabil,prietenos, politicos, si pentru a ma atrage ar trebui sa faca gesturi romantice.De pilda:la prima intalnire sa imi aduca o floare(ceea ce nu se mai practica),sa imi spuna cat de frumosi am ochii sau cat de bine imi sta un tricou,si nu sa imi zica "esti sexystraight face",sa imi cante un cantec la ceara,noaptea inainte de culcare sa imi trimita mesaj cu "Te iubesc".Imi plac baietii care nu incearca sa se dea in spectacol,sa fumeze, cei emo, care beau etc.happy

| AngelMiley_8855 a răspuns:

Mie imi plac baieti cu ochii albastru-verzui,cu parul blond,amuzanti, sa nu fie gelos, si sa ma placa doar pe mine.Toe? FUNDA?

| AnaMaryNicol a răspuns:

Fizic: smug
brunet
cu pleata
ochi albastrii sau verzi
mai inalt decat mine macar putinbig grin
sa nu fie nici schija dar nici piedonebig grin
Caracter personalitate etc.:
amuzant
inteligent
comunicativ
sincer(sa'mi spuna verde in fata ce gresesc unde gresesc si de ce pentru a nu mai repeta greseala, dar fara sa'mi ceara vreodata sa renunt la ceva/cineva la care chiar nu as putea renunta ever)
respectuos
intelegator
sa stie sa aprecieze oamenii din jurul lui dupa adevarata lor valoare si nu dupa ambalajul lor, sa'i accepte asa cum sunt ei cu adevarat fara sa vrea sa'i schimbe
sa stie sa ma faca sa zambesc cand sunt trista sa ma faca sa ma simt protejata, iubita
sa stie ce vrea de la el apoi de la mine de la cei din jur si de la viata bineinteles
sa fie un copil tembel cu capul in nori dar si cu picioarele pe pamant
sa avem hobbyuri, scopuri comune
sa nu fie rasist laughing
stil vestimentar :
casual love struck
si bineinteles sa fie innebunit dupa ochelari in ochilaughing cool
de fumat baut ii dau voie dar cu limita laughingbig grin
Nu exista nimic perfect pe lumea asta nici pe cealalta dar...
Cam asa arata my perfect boyfriend!
trebuie sa invatam sa ne iubim defectele love struck si sa le transformam in atuuri :p
nu stiu daca avem acelasi mod de gandire si daca il avem ups poate ajungem sa ne indragostim de acelasi tip si sa ne tragem de par pentru el?laughing just joke!
no way n'o sa fac asta pentru ca sunt adepta comunicarii si ar fi decizia lui cu cine ar vrea sa ramana ca nah degeaba ne'am "bate noi" daca el ar fi in love cu alta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite cam care ar fi idealul pentru mine: Din punct de vedere moral :
- sa fie inteligent, foarte inteligent
- sa fie amuzant atunci cand e cazul
- sa stie sa se impuna atunci cand e cazul
- sa nu ma plictisesc cu el, sa ma faca sa fiu interesata de comportamentul si de vorbele lui
- sa aiba bun simt, nu as vrea unul egoist. Poate doar in anumite situatii si sa stie sa se controleze
- sa nu fie laudaros, sa nu se creada superior mie
- sa fie cerebral, sa stie sa ia anumite decizii
- sa nu fie incapatanat, sa ma asculte si pe mine
- sa ma iubeasca, sa nu incerce sa faca misto de mine
- sa ne ajutam reciproc, sa ne intelegem unul cu celalalt
- sa nu aiba intentii necurate fata de mine
- sa aiba gusturi bune, la toate sensurile
- sa am ce invata de la el, sa aiba multe cunostinte
- sa nu ma minta, sa fie sincer si onest, sa nu imi ascunda nimic
- sa nu ma paraseasca la greu
- sa nu vorbeasca urat
- sa nu fie un smecheras de cartier
- sa nu faca parte din turma
- sa fie "the only one", cineva special
- sa nu fie nici prea sensibil, nici prea dur
Din punct de vedere fizic:
- sa aiba ochii albastri sau verzi, sa fie mai deschis la culoare. Sunt mai dragalasi. (e optionala treaba, ma pot lipsi de asta, dar nu zic ca nu mi-ar placea)
- sa aiba o greutate potrivita, sa nu imi fie rusine cu el pe strada
- sa nu fie o mare diferenta de inaltime intre noi, preferabil sa fie el mai inalt. Eu am 1.65 acum, deci ceva cuprins intre 1.55 si 1.80.
- sa nu fie mare diferenta de varsta, preferabil sa fie el mai mare. Cu 2 ani maxim. Am 14 ani, deci minim 12 si maxim 16.
- sa se ingrijeasca.
Cam asta ar fi.