| JensenB a întrebat:

Intrebarea aceasta are ca subiect, subiectul (nu stiu daca am formulat bine) celorlalte intrebari ale mele, deci problema este in felul urmator :

Da o iubesc pe colega mea din fosta cls a VIII-a B (acum am terminat cls a VIII - a ) dar ce pot sa mai fac?

Acum este plecata din oras, oricum nu o vedeam, dar acum ca este plecata imi "lipseste" si mai mult
problema ca si in celelalte inrebari este ca nu o pot uita.

M-am impacat cu ideea ca o iubesc dar nu sunt cu ea...
Deci inca nu sunt obsedat...
Dar am observat ca "gandul la ea " incepe sa lase "urme", daca intelegeti.
si prieteni/familia nu ma prea ajuta (numai prietenii si cateva rude stiu de ea ).

Nu ma prea ajuta, adica :

In legatura cu prietenii, cred ca ma afecteaza faptul ca eu nu am avut niciodata prietena (da, exact am 15 ani si nu am avut prietena ), ma afecteaza ca prietenii mei au avut 4-5 prietene...

Rudele mai mult inrautatesc situatia ex:

Cand ma suna unchiul meu :

"Salut!
Ce mai faci Bogdane?
Nu te mai insori si tu odata?"

Acesta este unchiul meu.

Verisorul meu care acum 1-2 ani a terminat facultatea :

"Ce faci mai Bogdane...

Nu ai si tu vreo gagica?"

Deci "discursuri" de genul asta.

Si nu ma ajuta de loc, in trecut nu ma prea afectau dar acum ...nu stiu devine din ce in ce mai greu pe zi ce trece (vacanta).

Cred ca mi-am pierdut orice incredere in mine, dar sa mai fiu si cu ea?

Un prieten care s-a mutat in Italia imi zicea (el o cunoscuse pe ea ) "trebuie sa o cuceresti si tu, cat de greu poate fii?"
pentru mine poate?

Foarte greu, aveam emotii cand vorbeam cu ea, si recunosc o iubesc de 4 ani, adica din cls a V - a.

Adica in cei 4 ani nu m-am luat de ea (stiti voi cum in clasa a 7-8, cum se i-au baietii de fete )

Adica nu vad dc nu sar uita si la mine, nu pot spune ca sunt frumos deoarece eu ca persoana, nu situ ce o fii si asta dar cand ma uit in oglinda nu pot spune ca sunt frumos, daca vad o fata si arata bine zica ca e frumoasa.

Tot ce pot spune despre mine sunt urmat:am 1, 75 ma pricep la calc. (nu sunt tocilar), stiu sa conduc exact chiar am invatat, stiu sa desenez chiar foarte bine, vorbesc aproape fluent engleza si nu am avut probleme la scoala, dar patrea inportanta este ca nu sunt un tocilar deoarece nu invat la toate de ex: nu ma pricep la matematica, nu sunt de 9 de un 6 la mate. in rest, la celelalte materii sunt de 8-9.

Toti(rude/prieteni? fosti colegi ) spun ca sunt frumos, dar eu nu pot sa vad asta, nu stiu cum se numeste asta.

Daca puteti sa ma ajutati.
Va multumesc!

Deci in concluzie, eu nu am mai pomenit pe cineva cu "simptomele" acestea.

Răspuns Câştigător
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! nu conteaza ca nu ai avut vreo prietena happy
timpul rezolva totul.
sun-o intr-o zi pe tipa si intreab-o daca vreti sa iesiti la un suc cand vine.
daca te refuza iesi cu prieteni gaseste-ti un hobby happy
iesi cu fete. orice baiat poate asta.
nu te considera urata pentru ca orice persoana are o parte frumoasa.
iti doresc sa ai curaj si sa ai spui ca o iubsti si poate si ea te place
noroc!

4 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

Curajul asta.Sincer si mie imi lipseste cu desavarsire.sunt in aceeasi situatie, doar ca eu sunt fata.nu`ti pot da un sfat, pentru ca ar insemna sa am solutia si la mine, iti pot spune doar ca te intelegwinking:*

| alone a răspuns:

Nu nu am mai intalnit p cineva asea...

| xD a răspuns:

Esti opusul unei persoane narcisiste big grin

O sa o uiti pana la urma... tongue
Nu trebuie sa iti faci probleme pentru ca nu ai avut o prietena pana acum... tongue Fiecare trece prin asta la momentul potrivit tongue

| Cristi_3697 a răspuns:

Woow ...asi scris foarte mult

e ciudat pentru ca si eu am aceeasi situatie, daca m-as apuca sa iti povestesc ar fi exact la fel. parca as fie eu in tot ce ai spus tu. si eu am 15 ani dar a trecut un 1 de cand nu mai sunt in clasa cu fata pe care inca o mai iubesc. recunosc sunt un natarau pentru ca e foarte timida si nu afost niciodata cu vreun baiat dar si eu am fost timid si aveam emotii, am fost foarte aproape dar...inca nu am pierdut-o pentru ca nu stau foarte departe de ea dar... iti trimit un mesaj cu id-ul meu sa mai vorbim