| JensenB a întrebat:

Intrebarea aceasta are ca subiect, subiectul (nu stiu daca am formulat bine) celorlalte intrebari ale mele, deci problema este in felul urmator :

Da o iubesc pe colega mea din fosta cls a VIII-a B (acum am terminat cls a VIII - a ) dar ce pot sa mai fac?
Acum este plecata din oras, oricum nu o vedeam, dar acum ca este plecata imi "lipseste" si mai mult
problema ca si in celelalte inrebari este ca nu o pot uita.
M-am impacat cu ideea ca o iubesc dar nu sunt cu ea...
Deci inca nu sunt obsedat...
Dar am observat ca "gandul la ea " incepe sa lase "urme", daca intelegeti.
si prieteni/familia nu ma prea ajuta (numai prietenii si cateva rude stiu de ea ).
Nu ma prea ajuta, adica :
In legatura cu prietenii, cred ca ma afecteaza faptul ca eu nu am avut niciodata prietena (da, exact am 15 ani si nu am avut prietena ), ma afecteaza ca prietenii mei au avut 4-5 prietene...
Rudele mai mult inrautatesc situatia ex:
Cand ma suna unchiul meu :
"Salut!
Ce mai faci Bogdane?
Nu te mai insori si tu odata?"
Acesta este unchiul meu.
Verisorul meu care acum 1-2 ani a terminat facultatea :
"Ce faci mai Bogdane...
Nu ai si tu vreo gagica?"

Deci "discursuri" de genul asta.

Si nu ma ajuta de loc, in trecut nu ma prea afectau dar acum ...nu stiu devine din ce in ce mai greu pe zi ce trece (vacanta).

Cred ca mi-am pierdut orice incredere in mine, dar sa mai fiu si cu ea?

Un prieten care s-a mutat in Italia imi zicea (el o cunoscuse pe ea ) "trebuie sa o cuceresti si tu, cat de greu poate fii?"

pentru mine poate?

Foarte greu, aveam emotii cand vorbeam cu ea, si recunosc o iubesc de 4 ani, adica din cls a V - a.

Adica in cei 4 ani nu m-am luat de ea (stiti voi cum in clasa a 7-8, cum se i-au baietii de fete )

Adica nu vad dc nu sar uita si la mine, nu pot spune ca sunt frumos deoarece eu ca persoana, nu situ ce o fii si asta dar cand ma uit in oglinda nu pot spune ca sunt frumos, daca vad o fata si arata bine zica ca e frumoasa.

Tot ce pot spune despre mine sunt urmat:am 1, 75 ma pricep la calc. (nu sunt tocilar), stiu sa conduc exact chiar am invatat, stiu sa desenez chiar foarte bine, vorbesc aproape fluent engleza si nu am avut probleme la scoala, dar patrea inportanta este ca nu sunt un tocilar deoarece nu invat la toate de ex: nu ma pricep la matematica, nu sunt de 9 de un 6 la mate. in rest, la celelalte materii sunt de 8-9.

Toti(rude/prieteni? fosti colegi ) spun ca sunt frumos, dar eu nu pot sa vad asta, nu stiu cum se numeste asta.

Am mai fost indragostit si de alte fete, dar de nici una nu m-am atasat atat de mult, "parca pe ea o cautam".
Da o iubesc...
Da ma gandesc mereu la ea.
Nu, nu stiu ce simte, crede ea despre mine...

Nu mai stiu ce e cu viata asta, sincer de ce mi-se intampla asta.

Cand ma uit la o poza cu ea am emotii
Cand intra online am emotii
Cand o vad am emotii
Si atunci de ce se intampla asta?
Nu stiu.

ca sa uit i-am scris si o declaratie, dar nu i-am dat-o :

"(numele) Esti singura iubire pe care am cunoscut-o cu adevarat. Singura persoana pentru care as face orice in viata asta si ti-as oferi tot ce tu ti-ai dori real sau ireal. Te-am cunoscut cand imi doream sa iubesc, parca pe tine te cautasem tot timpul Am incercat sa te uit, si timp de 3 - 4 luni a mers... Dar apoi ceva s-a intamplat, mi-am aminti de tine de parca tu ai fii vorbit cu mine acum 4 min. Apoi iar am incercat sa te uit, si a mers 3 - 4 zile... renunt la incercarile de a te uita, pur si simplu : "I just Love You "

Daca puteti sa ma ajutati.

Va multumesc!

cred ca sunt nebun, sau poate doar indragostit, sau amandoua.
Off nu mai stiu ce sa ma fac, o iubesc ca... nici nu stiu sa descriu.

Da m-am lamurit!
Cred ca sunt indragostit.

Deci in concluzie, eu nu am mai pomenit pe cineva cu "simptomele" acestea.

4 răspunsuri:
| Anelisse a răspuns:

In primul rand cred ca ai nevoie de un hobby dac ai rabdare sa scrii atat...in al doilea rand, vb despre problema ta.cred ca cel mai indicat ar fi ii trimiti acea declaratie prin e-mail(da e-mail, nu pe mess.este mai bine. sfatul unei fete). si in plus trebuie sa faci asta ca sa nu crezi ca nu ai facut nik.ai asa poate te mai usurezi. sper ca te-am ajutat.si bafta(o sa ai nevoie)happy

| wastingmytime a răspuns:

Pai eu am mai intalnit persoane cu simptomele astea.si nu le'a trecut prea usor.eu te sfatuiesc sa'i trimiti declaratia aia ori pe mess, ori pe email.sau poti sa'i scrii o scrisoare si i-o trimiti acasaa. dar mai bine pe mess ca poate are parinti mai duri si daca gasesc scrisoarea...si pana la urma ce se poate hntampla? nici nu te faci d ras ca ai zis ca nu o intalnesti prea des. spune'i! fa'ti curaj! ca o sa ai probleme mai grele in viata si iti trebuie curaj sa le rezolvi! fii barbat!happybafta!

| mariazet45 a răspuns:

Trimite declaratia aia cu dedicatia astept raspuns, iar daca nu il primesti sau primesti raspuns negativ inseamna ca nu merita sa iti faci atatea ganduri pentru ea. Incearca sa discuti aceasta problema cu o prietena de- a ei sau cu o sora mai mare, o persoana de sex feminin care cunoaste situatia voastra pote fi de mai mult folos ca noi cei care intelegem sau nu prin ce treci. Ar trebui sa intelegi ca dragoste cu forta nu exista si desi ti se pare acum ca e sfarsitul lumii, ca toate ti se intampla numai tie, nu este asa. La 15 ani e abia inceputul si vei avea NNNNN cazuri de acest gen, intotdeauna iti doresti ca dragostea pe care o traiesti in prezent sa dureze toata viata, nu e chiar asa. Vei trece in timp peste aceasta problema, insa pentru moment atata timp cat nu ai primit un raspuns sigur, inca mai ai sperante. Succes.

| Minks a răspuns:

Sa iti bagi undeva enterul ala. Nu poti sa scrii si tu normal?