| anonim_4396 a întrebat:

" Intrebarea mea" e mai lunga. De fapt e o poveste laughing
Sa incep. Eu am 17 ani. Acum 2 luni m-am despartit de George (24 ani) cu care am stat un an jumate, pentru ca am cunoscut un alt baiat, si am crezut ca imi place de el, si simteam nevoia sa ma distrez, sa fiu libera. Apoi am mers in Italia si m-am indragostit de un tip pe care il cunosc de 3 ani, ne-am facut planuri, mi-a promis ca de Craciun va veni dupa mine, bla bla, si pana la urma am ajuns inapoi in tara, am mai vorbit vreo 2 zile dupa care a disparut din senin, fara explicatii, fara nimic. In fine, desigur ca m-a durut, si inca ma doare pentru faptut ca nu mi-a dat o expicatie, de ce a facut asta. Ok, inca ma gandesc la el, tipul pe care am crezut ca il plac s-a indragostit de mine si tot ma streseaza, nu am vrut sa sufere, dar asta e. George, cu care am stat un an jumate, inca mai vorbesc cu el, si sunt sanse sa ne impacam, desi eu nu il mai iubesc cum il iubeam odata. A fost prima mea iubire sa zic asa, dar intr-un fel mi-e mila de el, stiu ca ma iubeste, dar...Eu nu ma pot gandi numai la tipul din Italia sad Nu stiu ce sa fac cu George si ala care s-a indragostit de mine, nu vreau sa sufere nici unul. Un sfat? Nu vreau sa aud ca sunt copil, sau jigniri si chestii de alea. Vreau un sfat sad Multumesc!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cu George si cu celalat care e indragostit de tine poti avea o discutie in care sa le explici cum sta,, treaba,, oricum vor suferi iar de tipul din Italia nu stiu ce pot sa zic...sa dispara asa fara nicio explicatie, asta iti da de gandit...

| Iamnotme a răspuns (pentru mona):

Da, stiu. M-am gandit foarte mult, si nu imi explic..Parea asa de sincer happy Oricum, am aflat doar ca e bine, deci nu am de ce sa imi fac griji, nu a murit...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu chiar nu știu de ce postezi zâmbiliciul care râde din toți "plămânașii". Lași impresia (falsă?) că pari amuzată de situație...
Ce să înțeleg din istorisirea ta? Că ai ținut în situație confuză doi oameni (care te-au iubit), cărora le-ai dat speranțe false. Apoi, te-ai plictisit de ei și i-ai "aruncat".
Culmea ironiei, al treilea a "întors" involuntar foaia. El a fost cel care s-a plictisit de tine. Fatalitate!big grin De aruncat nu te-a aruncat, fiindcă te-ai aruncat singură în singurătate. Nu te gândi că bietul George te va mai primi vreodată cu brațele deschise (o rană i-ai lăsat "acolo" undeva)
Ai vrut să fii liberă, acum ești! Distrează-te așa cum ți-ai dorit, dar nu te distra pe seama altora!
Iar italianul tău s-ar putea să fie atât de fericit, acolo unde e! Te-a și rătăcit printre amintiri (ori printre alte... cuceriri!)
PS. Fă rost de al patrulea! tongue

| Laura927 a răspuns:

Lasa-i pe toti ca ia-i incurcat si fa-ti un iubit nou.
Cu asta nici nu ii dai sperante saracului baiat care te iubeste si o sa te uite in final, si iti iei si pe italianul mincinos din cap!

| Kariin a răspuns:

Fi sincera cu ei! sad Asta e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.

| Iamnotme a răspuns (pentru Kariin):

Si sa le zic la amandoi ca am fost fraiera si m-am indragostit de ala din Italia? laughing

| Angelinagabrielamarina0 a răspuns:

Heei,si mie mi s-a intamplat oarecum la fel. Eu am 16 ani. Am fost cu un baiat 1 an, timp in care stiam ca m-ai umbla si cu altele, dar voiam sa cred in el. cand eu aveam 10 luni cu el el avea jumatate de an cu alta, stiam ca se vad desi el nega mereu. La un moment dat au aparut certurile la care i-am spus sa ramana cu aia(el avea 18 iar ea 13 si ceva) ea se futea si il tinea numai in bani, pe cand eu nu-i ofeream lucrurile astea. Niciodata nu m-am simti pregatita sa fac acest pas important cu el desi aveam ocazia. Ne iubeam si el inca mai tine foarte mult la mine chiar daca a trecut mai bine de 7 luni de cand nu suntem oficial impreuna. M-am hotarat sa ne despartim in a doua seara de craciun la o petrecere unde era invitat cel mai frumos baiat din zona mea.(Adi) (app cel cu care am fost eu-se numeste Ionut si sta la o strada paralela de mine) Acolo Adi era neinsotit de prietena lui la care eu am actionat. am plecat devreme acasa. Dupa jumatate de ora m-a sunat adi sa ma intorc. M-am intors de dragul lui,pe drum deja aveam discutii serioase cu el,saruturi si chestii. Cand am ajuns era Ionut-actualul in seara respectiva. M-am despartit de el pentru adi,i-am bagat pretexte cu infidelitatile lui. Nu ma afisam oarecum cu adi tot din mila. La un moment dat,Ionut s-a imbatat,s-a pus intr-un colt,si plangea pe manele,din cauza mea.m-ai simteam iubire pentru el,dar de la atatea greseli voiam sa-mi pun sperantele cu adi. Toata lumea imi reprosa in ce hal l-am facut sa se simta,dar asta era. Intr-un final,m-am mai intalnit cu el doar sa vad daca m-ai simt ceva,si spre uimirea mea era doar greata,repulsie. Am devenit buna prietena cu el si cu actuala lui-cea c care el ma inselase. M-ai sunt amanunte dar nu ma mai lungesc. Faza este ca si eu il iubeam pe el si simteam atractie pentru altul, dupa care m-ai aparuse si adi si am ramas cu el, gandindu-ma la viitor. Asta trebuie sa faci si tu! Sa te gandesti la ce viitor iti doresti si la e viitr poti avea cu George. M-ai este o vorba : '' daca il iubeai cu adevarat pe primul nu mai exista al doilea''. Deci nu continua cu George, il vei face sa sufere si mai tare, si vei avea si tu de pierdut pe urma daca esti nehotarata in privinta lui. Succeswinking!