| morena4 a întrebat:

Iubitul meu a plecat in Germania pentru 4-5 ani ieri m-a sunat si mi-a zis ca se desparte de mine si mi-a scris daca sunt de acord da sau nu ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| simo4angel a răspuns:

Buna :*. In primul rand vreau sa-ti zic ca si eu eram cam in acceasi situatie ca tine: prietenul meu cam prin martie m-a intrebat daca sunt de acord ca el sa plece in norvegia, la munca. Bineinteles i-am zis ca decizia este a lui. Pana la urma a plecat, zicand ca o sa ma sune in fiecare zi, ca nu o sa ne simtim departe unul de celalalt... Normal ca nu a avut timp sa ma sune in fiecare zi. Dupa 4 luni cat am asteptat am decis ca nu mai merge relatia noastra, ne-am despartit. Asa ca vreau sa zic ca inteleg decizia iubitului tau mai ales deoarece o relatie la distanta este foarte greu de intretinut. Te-as sfatui sa te gandesti la tine, cum ti-ar fi mai bine sa stai sa astepti 4-5 ani ca sa fi cu el sau sa intorci pagina. Oricum numai bine iti doresc si sper sa reusesti... :*

| morena4 explică (pentru simo4angel):

Multumesc foarte mult si eu iti doresc la fel happy

| simo4angel a răspuns (pentru morena4):

Chiar daca doare despartirea cu timpul devine acceptabila. Si ai sa intalnesti pe altcineva care o sa te faca macar la fel de fericita ca cu "fostul", daca nu si mai mult... :*

3 răspunsuri:
| bianca12maria a răspuns:

Ar trebuii sa il suni si sa discutati.Dar in aceste cazuri probabil a intalnit pe altcineva. Funda?