| nicoletaaaaaaaaa a întrebat:

Iubitul meu cand ne.am vazut in timp ce m.a saruta tinea o mana peste picioarele mele si incet ma atingea in zona intima, iar dupa ce iarasi ne sarutam ma atingea pe sanii, credeti ca este ok daca eu am 15 ani iar el 17? Dupa ce am ajuns acasa el m-a intrebat pe mess daca nu m.am suparat ca m.a atins la zona intima si a spus ca face asa pentru.ca ma iubeste, si a intrebat daca il pot lasa sa ma mai atinga, Voi ce spuneti sa fac? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Deci daca iubesti pe cineva, inseamna ca trebuie sa-i atingi organele sexuale si glandele mamare (daca e fata). Asta reiese din ce ai spus tu...
Tu daca il iubesti, ai simtit nevoia sa-i atingi organul genital? Probabil ca nu...

Nu mai confunda ma iubirea cu sexu. Individu ala te atinge, dupa aia se mas-turbeaza. In cele din urma o sa-ti ceara sa faceti sex, dupa aia te lasa (ca la 15 ani ce vrei sa faca cu tine? ) si tu ramai utilizata, cautand pe altul. In cele din urma o sa dai peste altul si mai prost decat el, o sa ai o casnicie nefericita, un copil handicapat etc.
Nu inventez nimic. Sunt nenumarate astfel de cazuri de parca totul a devenit un serial de tipul "Tanar si nelinistit".

Tie iti trebuie un baiat care sa te respecte, nu care sa-ti atinga organul sexual pentru ca "te iubeste". Gaseste un baiat care te iubeste cu adevarat si o sa vezi diferenta de comportament.

De altfel, este dovedit medical faptul ca atunci cand intre doua persoane intervine iubirea adevarata, instinctul sexual scade (adica hormonii gonadotropi sunt intr-o oarecare masura inhibati). De ce? Pentru ca iubirea e mai mult decat sexul.

Sfatul meu e sa-l lasi pe individ si sa mai astepti pana gasesti un baiat care sa te respecte ca persoana, nu ca obiect sexual.

Ma gandesc ca daca as fi fost taica-tu, i-as fi tras o bataie sora cu moartea. Nu mai fi proasta.

| nicoletaaaaaaaaa explică (pentru gratargratar):

Raspunsul tau chiar mi.a fost de ajutor! Sunt cu el de 2 luni si da mi.a cerut sa ma culc cu el de 2 ori dar am spus nu si nu s-a suparat! Dar el m.a atins la prima intalnire in timp ce ne sarutam si as vrea sa stiu daca ma iubeste sau doar sta cu mine doar sa se culce! Eu il iubesc mult dar el.

| gratargratar a răspuns (pentru nicoletaaaaaaaaa):

Nu s-a suparat pentru ca baiatul stie ca in cele din urma o sa cedezi. Stie si el sa aiba rabdare. O fi versat. Probabil a mai avut ceva relatii inainte.

Crede-ma ca nu te iubeste. Sau, in orice caz, erectia lui te iubeste dar el nu te iubeste. Problema este ca erectia trece.

Fetele sunt mult mai mature decat baietii. Tu inca de la 15 ani cauti o relatie stabila, dar baietii abia de la 20 de ani incolo se gandesc la asta. Pana atunci nu cauta altceva decat sex.
Te cred ca-l iubesti, dar el nu te iubeste. Si decat sa te raneasca mai mult, sa cazi in depresie si alte chestii d-astea, eu zic sa-l lasi.

Tu ai doar 15 ani. Acum este perioada cruciala pentru educatie. Ocupa-te de educatia ta. Dupa aia ai timp si de iubire... toate la timpul lor.
E normal sa te indragostesti la varsta asta... dar una este sa te duci cu un baiat la film, sa va tineti de mana, sa glumiti si sa mancati inghetata si alta este sa te sarute atingandu-te pe nu-stiu-unde si sa-ti propuna sa faceti sex.
Sper ca ai inteles. Virginitatea este atat de valoroasa incat trebuie sa i-o daruiesti doar baiatului in care ai incredere 100%, care e dispus sa fie cu tine o viata intreaga.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ne atinge pe noi ci pe tine, noi o sa ne dam cu parerea cand o sa ne atinga pe noi

| mentholinks a răspuns:

El face asta pentru ca ii provoaca placere. Nu poate fi un semn ca te iubeste sau nu. La 15 ani n-aveti si voi creier?

| GoldenZenith a răspuns:

Te iubește cu celălalt cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil este un baiat meschin.

Avand in vedere ca este iubitul tau,
Nu cred ca e ceva iesit din comun să te atingă.
Dar ceea ce pare absurd, este faptul ca te-a atins pe sani si jos in timp ce te-a sarutat.

Mie mi se pare patetic un sarut cu atingeri.
Un sarut ar trebui sa fie ceva frumos...
Dar daca el iti pune mana pe c*r sau altundeva in timp ce te sarută...
E absurd.

Eu iti zic din experienta mea stradală sau experienta mea pe care o am:

99% vrea sa te f***!

Un baiat care-si iubeste iubita,
Nu-i zice ca a atins-o undeva,
Fiindc-o iubeste.

El are 17 ani iar tu ai 15...
E clar ca are tendinte si vrea altceva de la tine...
El vrea Mai mult decat un sarut,
El vrea Mai mult decat niste atingeri...

Asa se intampla cand ai o relatie cu unu' mai mare decat tine.

Tu decizi daca vrei sau nu sa continui această relație.

| missfatadelatara a răspuns:

Îl iubești?
Lasă-l!

Nu-l iubești?
Lasă-l!

| nicoletaaaaaaaaa explică (pentru missfatadelatara):

Il iubesc mult si atunci l.am lasat si vreau sa stiu ca imi face asta pentru ca ma iubeste nu doar asa

| Viitorulapropiat a răspuns:

Face 18 ani si ghici ce? E ilegala o astfel de relatie.El prin atingerile astea isi satisface poftele, sunt băiat, stiu ce zic.