| poesia a întrebat:

Iubitul meu este plecat si vreau sa fac un caiet pentru el, sa i-l dau cand va veni.
Dar nu stiu ce sa scriu in el, imi dati si mie ceva idei? dau fundita.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Salut. Si eu am facut tot asa (era o plecare de 3 saptamani, dar. na. prima iubire.). Am ales o agenda cu coperti rosii din catifea si scriam in fiecare zi (aproape) ce faceam, ce gandeam, daca ma vedeam cu prietenele scriam in agenda ce as fi vrut sa "dezbat" cu el. Si am scris, in stilul exprimarii orale. Adica pur si simplu scriam exact cum as fi vorbit cu el daca era langa mine. E mai usor de citit la intoarcere in felul asta.
Baietii sunt mai lenesi la scris si daca nu te suna zilnic ar fi o idee sa iti inregistreze audio sau video sau sa iti aduca poze cu "ce face el". Tin minte ca la intoarcere el mi-a adus un maldar de poze, ilustrate, mutzunasi (unii erau pereche si fiecare si l-a pastrat pe al lui) si tot soiul de "mici chestii care ii aminteau de noi". Foarte placut intr-adevar!

| JesterRO a răspuns:

Juraminte, poezii, compuneri romantice, secrete.

| andreeadeeathebest a răspuns:

Da sti eu
-deci, poze cu voi
-declarati
-poezi romantice
-inimi
-sa desenezi 2 verighete
-o rochie si un costum de nunta
sa te semnezi, tev dai cu ruj si pui pe coperta sarutu

*** sfarsit***