| anonim_4396 a întrebat:

La contul meu de yahoo imi scria mereu aceasta sesiune-Prahova, dar eu nu locuiesc in Prahova.Mi.am facut alt cont si la fel, aceasta sesiune-Prahova. Poate un hacker sa imi controleze telefonul din Prahova?

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu ii nici o problema, nu iti poate localiza IP de la telefon/calculator sau de pe ce te-ai conectat in mod corect, si de aceea da adrese eronate. Nu ii nici un hacker, nu ii nimic. Stai linistit. Dar, ca sa fi sigur si sa dormi linistit la noapte poti sa iti schimbi parola.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar FBI ul din Prahova... te a prins ca te uitai la pornaciuni.

| mihai69 a răspuns:

Nu; dar ei determină localizarea (dacă nu ai activat receptorul GPS ȘI distribuirea publică a locației tale) după IP. Din păcate, listele de localizare a IP-urilor mobile e departe de a fi cât de cât precisă.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Deci are acces la informatiile mele? Cum imi dau seama daca am de aface cu unul?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin „ei", mai sus, mă refeream la site-ul YAHOO. Deci NU te urmărește nimeni altcineva - doar serverul de mail și programele asociate acestuia, pentru protecția contului tău. Și ăștia evident că au acces la datele tale, ți-ai dat singură acordul când ți-ai făcut contul la ei.