| anonim_4396 a întrebat:

Buna, la facultatea de arhitectura la Cluj, as vrea sa stiu, iti ocupa mult din timp? Mai ai timp de relatie si asa? Cel putin in weekend intreb

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa nu ai timp de relatie?
In weekend, sunt 2 zile pline, cand poti sa faci ce doresti si mai ales, cu cine doresti.

| ShREKT a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai asta intreb, in sesnsul ca acolo iti ocupa mult din timp facultatea? seara mai ai timp sa vorbesti pe skype sau ai de invatat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ShREKT):

La toate facultatile este la fel, nu doar la arhitectura!
Cat despre invatat, depinde de vointa si motivatia ta.
Acum, depinde doar de tine. de cat de motivat esti, sa termini acea facultate.
Arhitectura nu este mai grea ca ingineria, dar tot necesita munca si invatat. Iar daca pe tine, te intereseaza acum timpul liber si prietenii sau distractiile, atunci nu are sens sa te bagi la o facultate, ca nu-ti prea ramane timp de distractie asa cum iti doresti si-l pretuiesti, desii, cred ca nu se poate pune vreodata in vreo balanta, sacrificiul si motivatia de a face o facultate, ca sa-ti construiesti o cariera de succes cu a fii fiul ploii, simplu muncitor, necalificat, care azi prinde un job ici si maine dincolo, plangandu-se non stop ca ia un salariu de 1400 lei, care nu-i va ajunge de o chirie, sau de un concediu.
Daca vrei sa realizezi ceva in viata, lasi skype-ul pentru weekend. iar in timpul saptamanii, il dedici in totalitate invatatului.