| robertbuc a întrebat:

Buna la intrare in clasa am fost impins din spate de un coleg, m-am dezechilibrat si am spart tabla cu cotul. Dirigintele sustine ca suntem amandoi vinovati si trebuie sa cumparam o tabla noua.Parintii nostri au discutat cu dirigintele si au refuzat sa plateasca tabla deoarece eu sunt nevinovat iar colegul meu m-a impins din joaca. Asadar s-a facut proces verbal si ni se va scadea nota la purtare si suntem obligati sa platim si tabla ca daca nu CE? WTF? Voi ce parere aveti, ati mai intalnit astyfel de cazuri? ce putem face?

2 răspunsuri:
| alexfab33 a răspuns:

Celalalt parinte ar trebui sa recunoasca ca fiul lui e singurul vinovat si va trebui sa plateasca doar el tabla. Totusi trebuie vazut ce s-a intamplat in realitate. Tu chiar esti nevinovat de tot sau l-ai provocat pe celalalt copil?

| kermit1312 a răspuns:

Nu trebuie sa cumperi o tabla noua doar pentru ca ai spart o putin intr-un colt