| andreistancu2023 a întrebat:

Bun, stiu ca intrebarea mea o sa para stupida dar nu conteaza. Astazi la liceu eu si niste colegi ne-am luptat cu apa. Stie toata lumea ce inseamna si cred ca toti am facut asta. La un moment dat eu stateam in curte pe un scaun impreuna cu o colega, iar un coleg de ai mei cu care ne faceam jocul cu apa, a intrat intr-o altercatie cu un coleg cu un an mai mic, respectiv a 10-a dar asta este irelevant. Eu stateam si ma uitam cu colega mea la altercatia celor doi, cand deodata colegul meu i-a turnat celuilalt o sticla de apa direct deasupra lui, rezultand in faptul ca acel baiat a fost facut fleasca(avea tricoul ud de parca ar fi fost in piscina cu el). Dupa toate acestea s-a dus cu tatal sau care este profesor acasa sa se schimbe, iar mai tarziu dupa ce a inceput ora a venit la noi in clasa sa vada cine a facut ce se intamplase. Dupa ce a venit a intrebat cine sunt X si Y adica ne-a strigat mie si colegului meu numele de familie. Ne-am ridicat in picioare si a inceput sa tipe ca de ce l-am udat pe fiul lui si ca o sa faca tot posibilul sa ne scada media la purtare cu 3 puncte. Din moment ce eu doar am fost martor ocular si baiatul profesorului a dat vina si pe mine mi se poate scadea media la purtare chiar daca nu am facut nimic si chiar daca vom explica ca eu sunt nevinovat si doar colegul meu este vinovat?

Răspuns Câştigător
| pepsiics a răspuns:

Colega care era lângă tine este martora ta că nu l ai udat. Dacă e, mai întreabă colegi Dacă au văzut incidentul ca să ai mai mulți martori că tu nu ai făcut nimic. Sau vb cu dirigintele tău. Sper să te descurci!happy