| PionInJoculVietii a întrebat:

La scoala avem de facut haine din materiale reciclabile, iar pofesoara mea mi-a spus ca vom participa cu ele la Green Fest. Imi puteti da mai multe detalii despre Green Fest?

1 răspuns:
| Timeeeeeea a răspuns:

După ce au intrat în Cartea Recordurilor, cu aproape 3 ani în urmă, localnicii din Pericei ies încă o dată din tipare prin organizarea unui Green Fest dedicat reciclării deşeurilor.

Circa 2.000 de oameni sunt aşteptaţi să ia parte, în luna iunie, la Green Fest, o manifestare prin care autorităţile locale din comuna Pericei vor să încurajeze tinerii să recicleze deşeurile, promovând, totodată, tradiţiile locale.