| opreadavidandreionlinemereu a întrebat:

Buna, la scoala colegii isi bat joc de mine si ma imping, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Intergrarea într-un grup sau într-o clasă nu se face ușor, mai ales dacă nu te înțelegi cu acești membrii.Nu este normal și corect ca ai tăi colegi să își bată joc de tine, nici cu un motiv întemeiat. Apelează la diriginta ta, iar dacă aceasta nu te poate ajuta pentru a îndrepta situația, spune-le părinților tăi ce te deranjează și încercarea lor de a rezolva problema poate fi posibilă, desigur și împreună cu doamna dirigintă.

| opreadavidandreionlinemereu explică (pentru FoxyM):

Am incercat dar ma si ameninta la moarte sau la altceva

| FoxyM a răspuns (pentru opreadavidandreionlinemereu):

Nu trebuie să iei în considerare spusele lor.Cred că ai o vârstă fragedă și de aceea crezi că tot ce ți se spune va deveni realitate. Vorbește deschis părinților tăi cu privire la această problemă și cere ajutorul lor.

| opreadavidandreionlinemereu explică (pentru FoxyM):

Da dar am vorbit cu diriginta cu parintii ai mei ba chiar si ai lor la unii dintre ei

| opreadavidandreionlinemereu explică (pentru FoxyM):

In plus ma simt izolat nu am decat un prieten care ma ajuta dar nimic nici macar ceva bun

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi dacă profesorii nu sunt în stare să ia măsuri.