| χZαнαяєℓ a întrebat:

Bună!
La şcoala noastră se face un concurs de talente, iar eu cu inca 4 colegi vrem să facem un dans, dar nu ştim cum. Noi, am făcut puiţin începutul, dar nu ştim cu să continuam. Eu am decis să dansam pe Inna- Moon girl. Ce ziceţi? Dacă aveţi şi alte sugestii de melodii puteţi să le spuneţi. Dar, aş vrea ceva dansurile să fie pe genul de muzică pe care vi l-am dat.
Mulţumesc!

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Singurul care vă poate ajuta este un meseriaş, un profesionist. Dar mai înainte de toate trebuie de testat fiecare individ dacă are sau nu are ritm. Dacă se mişcă după cum sună muzica. Altfel e degeaba orice muncă. Şi nu oricine are asta în nativul său. Trebuie deci ureche muzicală şi simţ artistic.

| χZαнαяєℓ explică (pentru corolav):

Ce? Tu crezi că eu i-am ales pe cei care nici nu ştiu să meargă? Până la urmă e un concurs de talente, nu e o cine ştie ce gală că ai nevoie de profesionist. Şi, unde înveţi tu? Voi nu aveţi concursuri de talente? Nu ştii regulile? Tot ce e facut să fie facut de tine.

| Zumm a răspuns:

Ai putea sa cauti pe youtube diferite filmulete cu persoane care danseaza si sa te inspiri de acolo ...sau din filmele muzicale unde se gaseste foarte mult dans.