| Bianca206 a întrebat:

Buna la toti. deci, vreau sa ma ajutati si pe mine, daca puteti.sad imi place de un baiat din scoala mea de ceva vreme, si as vrea sa vorbesc cu el, doar ca. nu stiu ce sa-i zic, si mi-e frica. daca o sa aiba o reactie aiurea. el e... timid, si eu la fel, la capitolu' "baieti". voi ce ati face?! sad

4 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Eu as incerca sa aflu cu ce se ocupa, ce domenii il intereseaza si m-as inscrie la aceleasi cercuri ca si el.Astfel vom avea interese comune si am putea deveni prieteni.Incetul cu incetul totul va veni de la sine.

| Bianca206 explică:

Dar nu avem cunostinte comune...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te apropii de el, poti incerca cu amicii lui. Asa, il cunosti mai bine si stii cum sa-l abordezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.cum sa ii spui chiar nu stiu, insa iti pot sa un at sfat SPUNE-I CAT MAI REPEDE CU PUTINTA! eu eram si inca sunt indragostita de un baiat de la mine din scoala(ma rog acum a plecat la liceu)si nu vroiam sa ii zic ca il plac, cu toate ca prietenele mele imi spuneau sa ii zic eu nu nu si nu, ma gandeam ca daca are o reactie aiurea.nu stiu cum dar intr'o zi a aflat de la altcineva. mi-a zis pe mess ca trebuia sa ii spun in fata ca l-a suparat faptul ca nu i'am zis, ca daca ii spuneam poate poate dar acum.nu mai am sanse pentru ca nu am profitat de ele mi-a spus "de asta ai gura, sa vb... dumnezeu iti da DAR NU ITI BAGA SI IN TRAISTA" iti dai seama ca am simtit sa pica cerul pe mine.am regretat si inca regret ca nu i'am zis.deci sfatul meu spune-i!