| apocalipsa25 a întrebat:

Buna la toti... nu stiu ce se intimpla cu mine dar orice converasatie cu orice persoana ajunge la cearta si nu inteleg de ce? sad
va rog ajutati-ma dati-mi citeva idei ca sa ma schimb ca sa nu mai ajung cu nimeni sa ma mai cert
mersi anticipat sad

Răspuns Câştigător
| aLex22andra a răspuns:

Încearcă sa te schimbi, fi mai pasnica, chiar daca iti vine sa te certi încearcă sa controlezi asta nu trebuie sa te certi cu toată lumea daca chiar se ajunge la conflicte sa fie măcar justificate nu din orice fleac ok?
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!happy

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Incearca sa fii mai calma cand vorbesti cu cineva si sa fii tu cea care lasa de la ea.Nu trebuie mereu sa convingi persoanele cu care vorbesti ca tu ai dreptate in anumite privinte. Poate esti mai nervoasa si stresata in perioada asta, si intr-un fel incerci sa-ti descarci nervii.
Sau poate nu este nimic in neregula cu tine, ci pur si simpluai pareri foarte diferite fata de persoanele cu care vorbesti si nu poti gasi multe puncte comune.

| MrAlex a răspuns:

Buna,
Nu trebuie sa iti dam noi idei, ci. trebuie ca tu sa te gandesti de 2 ori inainte de a scoate un cuvant pe gura. Unii oameni/prieteni accepta glume nesarate iar altii nu. Deci, limbajul face totul.

| adishorMS a răspuns:

Nu mai contaataca, ivata si sa ASCULTI