| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti.Tocmai am aflat ca fata pe care o consideram cea mai buna prietena si care ma considera cea mai buna prietena...ma barfeste. I-a zis chiar si fostului meu prieten niste lucruri foarte urate despre mine.Cand este cu mine sa de drept cea mai buna prietena iar pe la spate spune numai lucruri rele depre mine. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa o sun si sa clarific lucrurile cu ea sau sa o ignor? Multumesc. Funda cel mai bun raspuns, restul vot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da stii sa itizi alegi prietenii... lool si prietena cea mai buna...ma intreb cum te trateaza ceilaltzi prieteni..itzi spun k aceasta sigur nu iti era prietena adv. ori te folosea ori nu stiu..ar trebuie sa inchei orice discutie cu ea..si sai ai grija pe viitor..si sa nu mai ai incredere prea multa in oameni pentru majoritatea sunt praf! daca vrei da-mi si mie o funda.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De astfel de,, prieteni,, e plina lumea, clarifica lucrurile intre voi sa nu te ia drept,, fraierica,, si daca vezi ca nu ai cu cine, indeparteaza te de ea

| VadTot a răspuns:

Tunde o la chelie! Stai asa ca am glumit! Nu i o noutate ceea ce ti s-a intamplat tie de obicei cei in care ai incredere si le spui tot ce ai pe suflet tradeaza!

| eu4you a răspuns:

Eu te-as sfatui sa lamuresti situatia vorbind cu ea...si nu crede nici ce ti s-a spus pecuvant.Nu toata lumea spune adevarul.

| NeneaGogu a răspuns:

Sincer? e bine ca s-a intamplat acum acest fapt, gandeste-te ca daca s intampla mai tarziu stia multe secrete despre tine, nu o ignora, trebuie sa v cu ea fata-n fata si sa puneti ordine intre voi, daca chiar a facut ea asta sau fostul prieten a bagat strambe sa te desparta de ea, daca este precum crezi nu ai decat sa-i spui ca sa isi vada de viata ei si ca la prima abatere poti sa spui si tu la lume despre ea, chiar si minciuni. Doresc sa-mi transmiti ce ati hotarat, pace!

| Marry410 a răspuns:

Uite, un lucru este clar. fata nu e o prietena adevarata ..probabil ca a stat cu tine dintr-un anumit interes..asa am si eu niste fete la mine in clasa. fata in fata sunt BFF-uri si la spate se vorbesc ..se cearta se impaca..au format un grup foarte controversat, eu cred ca ar trebui sa n-o mai bagi in seama ca ti-ar aduce mai mult RAU, barfele ei si ea in sine. Bafta :*:*:* happy

| WolverineMan a răspuns:

Incearca sa o ignori daca vezi ca nu poti sa clarifici lucrurile. Oricum te va barfii chiar daca vorbesti cu ea sau nu.

| Rotariu_Andrei_1998 a răspuns:

Pai si eu am avut acelasi "gen de prieten" care era bun cu mine doar cand aveam bani la mine, iar atunci cand nu aveam era un nesimtit.Eu tiasi zice sa clarifici cu ea fata in fata, iar dupa aceea sa o ignori doar ceau, ceau si gata. Funda?