| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten cu care ma cunosc de cand eram la gradinita! Ne povestim orice...asta pana in urma cu 1 an cand am auzit ca ma vorbeste pe la spate unei fete si spunea lucruri destul de urate despre mine.Nu stie ca am aflat lucrurile astea.In urma cu ceva timp a cunoscut o fata care nu era din acelasi oras cu el si neputand sa se intalneasca cu ea, a pus-o sa se dea la mine si sa-mi faca ochi dulci cu gandul sa ma indragostesc eu de ea si sa ma duc impreuna cu el la aceasta.Acum are o noua iubita iar in ultimul timp nu prea mai vorbim, am aflat de la prietena lui ca el este oarecum gelos pe mine deoarece atunci cand cei 2 se cearta iubita lui ma suna pe mine sa ma intrebe de el pentru ca el, este foarte orgolios si nu-i rasunde la telefon.Prietenii comuni pe care ii avem si pe care si i-a facut prin mine nu-l mai suporta, cica este fitos si prea se da in talente. Evita sa mai iasa cu el in oras iar el se supara pe mine ca de ce nu i-am zis si lui ca mergem in oras.Adevarul este ca au dreptate intr-un fel, este orgolios, fitos si narcisist.Pe mine nu m-au deranjat lucrurile astea.In ultima perioada il sun, ii dau mesaje dar nu imi raspunde (asa face de la un timp cand se cearta cu iubita lui)Eu imi fac griji pentru el pentru ca uneori spune ca vrea sa moara, sa scape de tot.Nu stiu ce sa fac, ce sa mai cred. Oare eu sunt de vina?(PS.noi eram cei mai buni prieteni).

2 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

De ce ai fi tu de vina daca "prietenul" tau e putin sarit de pe fix si se cearta si cu tine si cu prietenii comuni si cu iubita? Chiar nu e logic?!?

| airam a răspuns:

Nu esti tu de vina~~~de vina este el care se gandeste doar la propria persoana si din cate ai relatata aici la respectvul nu i pasa peste ce calca pentru a i fi doar lui bine! cred ca ar trebui sa te indepartezi oarecum de asemenea persoana, sau macar sa nu iti mai doresti o relatie asa apropiata! stii ca un adevarat prieten ar face orice? persoana despre care povestesti tu nu cred ca ar face orice pentru tine[-x ar face orice care sa te supere probabil
straight face nu cred ca merita sa iti bati capul pentru asa o persoana si clar NU ESTI TU DE VINA! SI FAZA CU MOARTEA EU CRED K SPUNE ASA CA SA FACA PE VICTIMA