| Sun2013 a întrebat:

love struck. Dati-mi niste statusuri despre toamna!

1 răspuns:
| Dee_Dya_1997 a răspuns:

E toamna, dar caldura verii ma inconjoara...
razele de toamna ale soarelui ma fac sa sper in continuare ca inca merita sa... ( aici poti pune ce vrei, etc)
~~~suna clopotul a toamna,/ frunze vechi ma inconjoara,/ dar eu stiu c-odinioara / A fost vara happy

In sufletul meu nu mai e nimeni, doar frunzele ruginii...

Si stau si ma gandesc departe, si ma desprind de realitate ca o frunza ruginie de toamna care cade... ''

All By Me. sper ca ti-am fost de ajutor! winking

A venit toamna, acopera-mi inima cu ceva
Cu umbra unui copac sau mai bine cu umbra talove struck

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

Toamna a deliciilor! Sufletul meu cel mai adanc este cununat cu ea; daca as fi o pasare, as zbura de-a lungul intregului pamant in cautarea a noi si noi toamne.

Fiecare om trebuie sa isi gaseasca timp, sa se aseze si sa priveasca caderea frunzelor.

Frunza de toamna cade in inima mea de tristete…

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

Imi simt inima precum frunzele toamnei: lipsita de vointa in lupta cu pieirea. Dar va veni si primavara!

A inceput cu dimineti racoroase. Continua cu frunze palide ce se desprind resemnate de bratele copacilor. Urmeaza iuteala vantului aducand soapte de iarna. Pana atunci sa ne bucuram de frumusetea melancolica a toamnei!

E vremea proviziilor! Aduna-ti cu grija amintirile din vara si pitestele bine de frigul ce va sa vina. Iti vei gasi alinarea in ele cand noptile de ploaie rece pe care toamna ni le aduce!

Dacă timpul ar fi avut frunze, ce toamnă!

Iubire târzie. Ultima floare în toamna sufletului.

O floare neştiută
de pasări şi fluturi:
cerul toamnei., funda?happy