| Cocolino24 a întrebat:

Buna lume! Fundita! Am si eu o problema si cred ca nu sunt singura care se confrunta s-au s-a confruntat cu ea pana acum. Iubesc cateii foarte mult si mi-as dori si eu un prieten pufos. As avea grija de el si sunt dispusa sa il scot la plimbare. Nu am frati sau surori si ma simt singura, prietenele mele sunt ocupate si as vrea s aies cu el afara. Mama mea nu vrea sa auda de el. AM batut apropouri si chiar am intrebat-o ce ar face daca as veni cu el acasa si mi-a raspuns ca l-ar da pe usa afara. Nu aveti idee cat sufar si cat imi doresc. Cum sa fac sa ii conving? La mine metoda cu plansul nu functioneaza alte metode? Va rog char imi dopresc cum sa ii conving? crying(

4 răspunsuri:
| kawaii69 a răspuns:

Adu-l acasa si tadam! sau daca nu atunci inceracra sa ii convingi sa iti ia o pisica un papagal...

| pietrean a răspuns:

Te cred, deoarece si eu sunt iubitoare de animale.Copii mei,daca au vazut asta la mine,fiin casatoriti acum, au si ei pisici, maidaneze, unul are chiar doua, chiar daca stau la bloc.Eu stau la bloc si am pisica, a doua(prima a facut cancer dupa 13 ani).
Poate si mama are dreptate,daca stati la bloc:un caine,ori cat de mic ar fi este o responsabilitate. In primul rand costa bani sa-l cumperi,daca vrei ceva de rasa,apoi costa vaccinurile,sterilizarea,hrana,asternutul(ca nu poti risca sa-si faca nevoile prin casa),timp sa-l scoti la plimbare sau sa-si faca nevoile,bani pentru medicul veterinar,daca se imbolnaveste,trebuie sa faci curatenie prin casa,deoarece lasa par. Poate,daca o convingi ca o sa ai grija DOAR TU de el si dispuneti de bani,poate o sa accepte.
Putini oameni de la oras, accepta animale in casa si mai putini oamenii care au stat la tara(care considera animalul ca trebuie sa stea doar afara si sa produca ceva foloase).
Daca nu vrea, linisteste-te, ca asta este si cand vei fi la casa ta, atunci o sa-ti indeplinesti visul.Atata timp cat stai sub acoperisul parintilor, trebuie sa respecti regulile lor.

| MariaAna1996JqYv a răspuns:

Pai asa mi s-a intamplat si mie:Ca sa ai un prieten pufos..trebuie sa fie unul dragut si caruia sa-i placa si mamei tale.Cand il va vedea in va place de el.Adu unul foarte simpatic acasa si gata. Fundita?

| Cocolino24 explică:

Nu este vorba de bani. AM niste prieteni si cred ca o sa il iau de acolo dar mama e ferma nu si nu crying