| EkaBuBu a întrebat:

Buna lumeee frumoasahappy:* Cine stie rusa? Vreau sa te intreb ceva? Funda si vot la tothappy!

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Eu stiu rusa.

| EkaBuBu explică (pentru 0x11111051):

Super e o intrebare veche la care nu i-am gasit solutietongue
Deci ce inseamna asta:
Oy u hayu, pry Dunayu
Solovey shchebeche.
Vin ze svoyu vsyu ptashynu
Do hnizdechka klyche.

Och-t'och-t'och i t'och-t'och-t'och
Solovey shchebeche.
Vin svoyu vsyu ptashynu
Do hnizdechka klyche. (ves' kuplet – 2)

| 0x11111051 a răspuns (pentru EkaBuBu):

O_o
1) De ai fi scris in chirilica, mi-ar fi fost mult mai usor.
2) Asta nu-i rusa, Cuvintele sunt dintr-un cintec vechi ale folclorului ucrainean. Era cintat, de mamele lor, pentru a adormi copii mici.

Scz, nu pot sa o traduc. Ucraineana - 37% seamana cu rusa, insa este diferita.
Imi pare rau, ca nu te pot ajuta

| 0x11111051 a răspuns (pentru EkaBuBu):

Intra la mine pe profil si uitete la Muzica Mea: Митя Фомин - Всё будет хорошо (Mitia Fomin - Totul o sa fie bine), iaca aceasta e rusa