| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Buna,
M-am dat cu crema effaclar si mi-au rămas semne de arsura pe fata. Piele care se decojeste si niste pete roșii maronii.
Ce as putea face sa-mi treaca?
Ati pățit si voi asa?
Va rog. Sunt efectiv disperata

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| littlePaw a răspuns:

Ca sa treaca, hidrateaza-te, minim 2l de apa pe zi.Nu manca dulciuri, manca legume multe neaparat.
Si eu am acnee, de obicei ai o reactie alergica, ai pus prea mult si nu ai distribuit corect, sau tenul tau nu tolereaza.Nu folosi creme sau lotiuni antiacnee si apoi sa intrii in contact cu soarele. Aplicale seara, tra sa iesi la aer zilnic.
Cauta produse de la The Ordinary au la magazinul Douglas, de asemenea firma Paula's Choice au produse super bune.

1 răspuns:
| margota a răspuns:

APIDERMIN din plafar, face minuni!