| Civer a întrebat:

M-am gândit mult. poate prea mult, sper însă că voi cei de pe TPU să mă ajutați. Din clasa a IX a am urmat cursurile unui profil de știinte ale naturii de la un liceu tehnologic, familia își dorea să urmez medicina, acum am decis că important e să îmi urmez visul și să aleg jurnalism contrar deciziei lor, și cum bacul de la liceul tehnologic nu mă avantaja, am ales să mă transfer la filologie la un alt liceu.Este o perioadă,,ciudată,, doresc să mă integrez cât mai bine cu noii colegi dar am oarecare emoții.ce sfaturi îmi puteți da? Cum să mă integrez în alt liceu și să trec peste,, Fata cea nouă,, și să devenim prieteni.Mulțumesc mult happy Fundă. :*

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Buna ^^ si eu am trecut prin asta, din clasa a 11 -a am devenit "fata noua". Eu m-am acomodat destul de repede, am avut noroc ca colega de banca era super de treaba si m-a ajutat sa ma integrez. Nu am avut niciodata conflicte cu vreun coleg, am stat mereu "in banca mea". Daca ai nevoie de sfaturi poti sa ma contactezi, iti urez mult succes!