| daiana15 a întrebat:

Buna!happy

M-am hotarat sa incep sa cant la chitara, dar nu stiu cu ce chitara ar trebui sa incep caci sincer as dori sa cant mai apoi pop nu rock sau ce stiu eu ce alceva.

Si as dori sa aflu cam cati ani ar trebui sa am ca sa incep sa invat, ce ar trebui sa stiu, sa fac, sa imi achizitionez ca incepatoare?happy

Si care sunt avatajele dar si dezavantajele pentru care as incepe sa cant la acest instrument happy!

Funda la cel mai folositor raspuns si vot la celelalt happy Multumesc anticipat :*!

2 răspunsuri:
| LovelyBitch a răspuns:

Sie u fac chitara si am o chitara clasica happy Este foarte bine sa inveti chitara pentru ca oriunde mergi poti sa canti, sau in tabere iar dezavantajele sunt ca daca nu o sa te descurci, ai dat bani pe degeaba tongue

| MaryNepotu a răspuns:

Poi ceva cat mai simplu si mai ieftin pentru inceput si poti incepe cand vrei uh mna de la 10 ani am asa avantaje daca iti plaace te si distrezi facand chestia asta dezavantaje - exista riscul sa nu faci cea ceti propui si sa pierzi timp degeaba! SPER CA AM FOST DE FOLOS!