| Aaa13579 a întrebat:

Buna.
M-am imprietenit cu un baiat acum o saptamana, in autocar in drum spre casa)) si tot in autocar mai stam de vorba in afara de online.
Insa majoritatea persoanelor considera ca suntem impreuna si e frustrant pentru mine. Mai ales ca baiatul acela n-o sa vina maine la liceu si o sa stea persoanele din autocar pe capul meu cu acest subiect.

De asemenea nu m-as indeparta de acel tip din acest motiv ca pot sa dezbat cu el subiecte interesante de ce ne place si rar gasesc persoane cu care sa pot vorbi mult.
Insa frustrarea ma trage in jos sa fiu acuzata ca e iubitul meu pentru ca-l vreau doar prieten, si el invers tot la fel.
Si da, cum sa scap de aceasta frustrare si gandurile de genul?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ar conta parerea celor din jur? Asta este doar in mintea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca inventezi probleme acolo unde nu sunt.

| Alexalex1000 a răspuns:

In primul rand : Sa nu te intereseze niciodată părerea lumii. Spune-le să-și vadă de treabă lor și că sunteți doar prieteni și atât.