| Eusuntaici a întrebat:

Buna ! M am saturat . Am 14 ani iar mama ma lasa afara pana la 5 jumate maxim . Prietenele mele stau afara pana la 8 . Eu nu vreau sa ies in fiecare zi ca in cursul saptamanii invat , dar vineri sambata si duminica vreeau si eu sa ies afara . Mereu imi zice ca daca ma prinde fumand sau cu baieti ma bate . Ajutati ma ! Cum sa ii explic ? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mao14 a răspuns:

Buna, vreau sa zic ca te inteleg si eu am voie afara pana la 6 deci mare diferenta nu e. Mamei tale ii poti spune ca ai nevoie si tu de ceva mai multa libertata pentru ca esti adolescenta, daca nu merge si daca nu intelege nu prea stiu ce ai mai putea face. Nu o poti obliga sa te lase mai mult afara si oricum pana la urma isi va da seama de la sine ca nu te poate tine inchisa in casa cu forta. De fumat mi se pare ca ai fi prea mica sa incepi si gandeste-te ca nu e bine pentru sanatatea ta dar cu baietii nu vad nici o problema prin a vb cu ei, doar nu vrea mama ta ca toata viata sa stai numai cu fete. mai ai si tu nevoie sa socializezi si cu alte persoane happy
Sper ca te-am ajutat si multa bafta :*

4 răspunsuri:
| Bogdan01234 a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai 14 ani nu esti atat de mica inca sa nu te lase. eu cred ca ar trebui sa povestesti cu ea si sa incerci sa ii explici ca nu trebuie sa isi faca atatea griji. ea iti vrea binele si in ziua de astazi, cu tot ceea ce se intampla pentru o mama este dificil. dar cred ca daca povestesti cu ea si ii explici cu cine iesi si ce faci atunci poate va avea mai multa incredere. ar trebui sa ii spui sa te lase putin mai mult macar la inceput apoi cu timpul mai mult. are si ea dreptate intr-un fel pentru ca este periculos. dar nu trebuie sa vezi lucrul acesta ca pe ceva rau. incearca sa ii explici ce simti asa cum ai facut-o si aici pe site. poate va fi mai bine.

| SVD a răspuns:

Pai daca nu fumezi,nu are cu ce sa te prinda! Si in legatura cu baietii, nu crezi ca esti cam mare ca sa te,, certe mama'' ca stai cu baietii?

| xXdoareuXx a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.dar fara faza cu batutu big grin sincer pe mine mo prins cu unu si mo pus sa ma despart de el si partea cu fumatu inca nu mo prins dar era cat pe ce dar am bagat vrajeli si m-am scos laughing

| Shaoran a răspuns:

Eu zic sa ii asculti, nu ai nimic de pierdut... Mai ales pana la vara, cand va fi frumos afara, chia nu ai nimic de pierdut daca stai in casa. Nu se merita sa iesi si sa te certi aiurea cu ei.