| Cristina59 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Sunt disperată. Am niste părinți prea protectivi. Ies si eu afara la 3 (după amiaza) in weekend si la 5 (in cursul săptămânii) si imediat cum se inserează puțin adică in jur de 6-6:30 in cursul săptămânii ma cheamă in casa. In weekend stau maxim pana la 7. Nu am timp nici să vorbesc cu prietenele ca eu deja merg acasă. Sunt clasa a8a adica am aproape 15 ani si eu stau afara 1 ora-1 ora jumătate. Daca întârzii 10 minute nu mai ies doua zile afara. Ma simt sechestrata. Pur si simplu nu mai rezist sa vad ca prietenele mele (chiar si clasa a6a) intra la 9 in casa iar eu la 6 crying Cum sa ii conving? ce sa le spun? Ce sa fac? Va rog sa ma ajutați.

3 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Sa stii ca sunt in aceeasi oala cu tine. Si parintii mei sunt asa, dar la faza cu baietii nu cu iesitul afara, eu oricum nu ma inteleg cu ei ei nu se inteleg cu mine, de obicei ma enervez repede si ma cert mai mereu cu mami, urlu la ea, de exemplu ea daca imi zice stai inca 5 minute si vino, tu crezi ca eu in 5 minute sunt acasa? Nici gand, faza e nu ii dau importanta, oricum eu niciodata nu am fost pedepsita asa ca ....nu au ce sa imi faca. Nu stiu ce poti face dar spune-le si tu asta in fata, eu vb orice cu parintii mei, in afara de baieti, nu ai vrea sa vezi cum fac, ma refer spune-le si tu ce te deranjeaza la ei, se poate asa ceva.happy

| MariaLarissa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cand eram de varsta ta.Mereu la 19 maxim eram in casa si stateam abia 2 1 chiar jumatate de ora afara.Cand imi spunea sa vin acasa in 10 min eu trebuia sa vin ca daca nu imi luau telefonul si ma punea sa fac diferite treburi prin casa.
Stai linistita, fii calma, spune-le 'De ce nu pot sa stau si eu ca ceilalti copii macar pana la 20:00'' incearca sa discuti cu ei.Succes.

| Thecurlylion a răspuns:

Nici pe mine nu m-au lasat la inceput, dar odata am mers la o cabana cu prietenii fara sa stie ei si dupa ce au aflat m-au lasat mai mult.