| Dyadreams a întrebat:

ma ajutati cu niste sugestii pentru o surpriza de Craciun. Tin foarte mult la o persoana si as vrea sa ii pregatesc ceva dragut.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surpriza de craciun? Incearca sa-i faci o zi plina numai de surprize si cadouri! Nu trebuie sa dai bani pe ele.
Cateva idei:
1. Poti vorbi cu ai ei sa-i lase cadoul de la tine sub brad cu un biletel.
2. Cand te vei vedea cu ea, sa ii oferi un trandafir cu un inel in mijlocul sau. Cand il va mirosi va ramane uimita vazand inelul inauntru.
3. Daca tot ai timp si mai sunt 24 de zile pana atunci, Scrie-i toate motivele pentru care o adori sau o iubesti pe biletele. Fiecare biletel fiind un motiv pentru care o apreciezi sau tii la ea. Poti incepe cu Te iubesc. Si urmatoarele biletele numai cu "Pentru ca atunci cand mereu fac o nazbatie tu ma ierti", "pentru felul in care imi zambesti", "pentru ca pe data de. la ora de. m-ai lasat sa te tin de mana pentru prima oara.", "Pentru ca mi-ai facut cel mai fericit baiat din lume cand mi-ai spus prima oara te iubesc cand eram nu stiu unde.", "pentru ca esti langa mine cand am nevoie de tine", etc. Poti sa spui ca o iubesti pentru ca mereu iti da mesaj de noapte buna, pentru ca se aranjeaza mereu se supara din orice dar stii ca o face din dragoste, etc. Pot fi amuzante si romantice si absolut orice dragut poti scrie pe biletele. Cumpara-i o singura cutie in forma de inimioara in care pui biletelele! Va plange sigur cand le va citi! Poti chiar tu sa i le citesti tinand-o in brate langa brad.
4. La culcare spune-i ca zambetul ei e tot ce ai nevoie pentru a fi fericit big grin

Si incearca sa-i lasi biletele prin buzunare cand te vezi cu ea. Sau un mesaj pe caietul ei de mate, la sfarsit. Ceva ce sa-l gaseasca mai tarziu. Va fi placut surprinsa cand il va gasi si il va citi! big grin

| Dyadreams explică (pentru anonim_4396):

Asta chiar ar fi o zi de neuitat dar daca e vorba despre prietenul meu imi trebuie altceva mersi oricum

| Blackrose101 a răspuns:

Poti lua o poza cu voi doi si sa ornamentezi frumos rama sau un colaj de poze pe care sa scrii diferite lucruri.

| ionutzzC a răspuns:

Cumpara-i un lantisor din ala care jumatate ramane la tine si cealalta jumatate la aceea persoana