| DiannaDi a întrebat:

ma inteleg f bine cu un baiat, insa, printre altele, mi-a spus ca nu vrea prietena. insa vorbim zilnic, pe mess, prin mesaje, zilnic. oare ma place? niciodata n-a batut apropouri, vorbim despre multe altele, dar nimic mai "apropiat".

7 răspunsuri:
| asdgfhresry a răspuns:

Exact asa mi se intampla si mie. Vorbesc cu el pe net, dar i-a zis prietenelei mele ca nu vrea o prietena, iar prietena mea mi-a zis mie. Si totusi la mine cel putin sunt in dubii daca ma place deoarece am id-ul prietenului lu baiatul cu care vorbesc, iar prietenul lui mi-a zis ceva de genu "probabil de-asta te place nebunul meu pentru ca esti cea mai de treaba persoana pe care o stiu". Oricum incearca sa vorbesti in continuare cu el si poate isi va da seama ca te place. Pupici

| rey a răspuns:

Depinde varsta, pana cam pe la 21 de ani poate fi manipulat foarte usor.
Incearca sa-l intelegi daca merita efortul, sau daca nu, NEXThappy.

| mariaw a răspuns:

Adevarul(daca esti dispusa sa-l accepti) nu e faptul ca nu ar vrea o prietena, ci mai probabil ca nu te vede pe tine ca pe o potentiala iubita. Daca iti face placere sa fii prin preajma lui, accepta relatia de amicitie. Nu e de sugerat sa speri necontenit ca isi va descoperi marea dragoste pentru tine (desigur, nu e imposibil, dar e f putin probabil)

| AneZniP a răspuns:

Din pacate traba ta, dar, daca nu iti face pe plac ( cum daca te uiti la MTV NEXT) zi un next tare si clar deoarece mai sunt baieti in lume cred ca cu miile cred ca odata iti vei gasi perechea adevarata!

| nutty a răspuns:

Eu cred ca pentru a fi cu cineva (in sens de iubit/iubita), mai intai trebuie sa fii prieten/a(adica amic/a) cu pers respectiva. E un pas f important. Cand te va cunoaste destul de bine, e posibil sa fiti si impreuna. Nu garantez. Lasa lucrurile sa mearga de la sine, timpul le va rezolva pe toate. Si in acel timp, e posibil ori sa nu iti mai placa de el, ori sa vrea sa aiba prietena. De fapt, intrebarea mea e :Tie iti place de el? Sau esti doar curioasa daca te place?

| AsU_2581 a răspuns:

Poate ii place de tine si nu vrea sa iti zica sau poate vrea sa fiti buni amiciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare sa fie stilu de baiat prostut fara incredere care poate sa fi fost dezamagit candva