| ir3al a întrebat:

ma intrebam cum reusesc unele persoane, in timpul unei discutii, sa iti dea niste replici laughingcare te lasa fara nici un cuvant, replici care iti inchid gura (nu de genul,, hai pa " etc.)replici inteligente, ceva sfaturi :d:d atunci cand vb cu un baiat (precizez ca este foarte smecher si cateodata ma face din cuvinte) cum sa port discutia; d.d nu inteleg ..cine explica mai bine are funda mare

2 răspunsuri:
| MrsDraguttza a răspuns:

Pai nu poti sa " inveti " sa ii dai replici
Intr-un fel te nasti cu asta
Adica daca nu esti pe faza mai bine nu incerci
DE ex eu gasesc replici la orice
Dar nu am citit nimic... nu invat pentru asta si in primul rand nu imi pasa daca dau replici

Fi tu insuti
Dar daca chiar vrei uite un site
L-am cautat pentru tine
Mi-ai luat din timpul meu de nefacut nimic
http://cfbc.yoo7.com/t325-cum-sa-fii-amuzant

sper sa te multumeasca
Chestia asta mi-a luat 1 minut din viata
:))

| Gumiix a răspuns:

Hey. happy

Nu ma dau mare, dar si eu sunt uneori asa. Dau replici la care nu mai poti sa raspunzi nimic.

Ei bine oamenii care dau astfel de replici, sunt puternici si stiu sa foloseasca toate slabiciunile pe care le ai impotriva ta. Doar ca n-o sa inceapa niciodata sa te injure, ci o sa iti dea replici inteligente la care nu orice tembel stie raspunde. Uite un exemplu ''Zombii mananca creier, dar tu esti in siguranta!'' daca ii spui chestia asta unui cocoalar nu o sa-si dea seama dar daca i-o spui unui tip/tipa cu cap o sa realizeze. big grin

Incerca sa-ti dai si tu seama de defectele celorlalti si sa le folosesti impotriva lor fara a-i jigni. happy

Sper ca te-am ajutat. :X Funda?batting eyelashes