| aleCsandra07 a întrebat:

Ma numesc Alexandra iar Parintii mei nu ma lasa sa merg nici unde seara! Am 17 ani si nu ma lasa sa ies din casa nici sa dorm la o prietena. Aseara mama mea a plcat cu colege de ale ei la lautari in alt oras. Eu am ramas cu fata unei prietene de ale ei si cu tatal acesteia. Am zis cum ele sunt plecate sa mergem prin timisoara *eu stau la Arad* era ora in jur de 19; 00 si am sunat-o sa o intreb daca ma lasa si nu mi-a raspuns, iar cand eram aproximativ gata imbracate tot ma suna si se crizeaza la mine ca nu ma lasa. Mama fetei cu care eram ia spus sa ma lase ca nu patesc nimica si doar mergem sa ne plimbam si sa stam la un suc. *Tatal meu era plecat in Anglia* si stia ca sunt cu mama la lautari asa ia spus sa. Va rog sa ma ajutati de ieri tot ma cert cu ea o urasc nu o mai suport!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mămica ta, așa cum e, ori cum o vezi tu de enervantă, ori de pisăloagă, îți poartă de grijă, fiindcă ești copilul ei. Poate unicul. Vrea să te știe în siguranță, în lipsa ei, oricât ai fi tu de... adolescentă. Dar tu, puțin mai rebelă, vrei să profiți de absența ei și să îți iei zborul, să cauți... aventura. Acum, știm și noi că, pentru un suc, la ora 19.00, nu te-ai fi deplasat la peste 50 km distanță, decât dacă ai fi avut un motiv întemeiat și ai fi vrut să îl bei în compania cuiva.
Sper să ajungeți la o înțelegere amândouă. Dacă nu apelează la ajutorul tatălui, spune-i că te-ai plictisit a fi singură. : ))

| IoanaSorina a răspuns:

Spune-i sa aiba mai multa incredere in tine ca acum esti mare, ai 17 si iti poti purta si singura de grija happy Si nu trebuie sa o urasti, e mama ta si ii pasa de tine. Asa eram cu eu cu mama mea ca nu ma lasa am prietenlaughing Dar doar vroia sa aiba grija de mine, nimic altceva :3
Spune-i pur si simplu ce simti, ca esti marehappy.

| Matianu_Stefan_1996 a răspuns:

Spune-i sa inteleaga o data ca nu mai esti o copila... Nici sa te insori nu o sa te lase? Incearca astawinking

| aleCsandra07 explică:

Nu am avut nici un motiv intemeiat dar mi se pare absurd la 17 ani nici sa merg pana in Timisoara intr-o plimbarewinking. Fara sa dea nici o explicatie din ce cauza nu ma lasa okey nu neaparat timi, zic in general atunci nu ma lasa nici seara la un suc cu prieteni la 17 ani mi se pare foarte normal sa mergi.

| floresdemayo a răspuns (pentru aleCsandra07):

Mama ta e îngrijorată de ora întoarcerii tale, acasă. Poate știe că revii, doar odată cu răsăritul soarelui. : ))