| IAE98 a întrebat:

Buna ma numesc alina si m-am indragostit de un baiat nu stiu cum sa-i spun vreau sa-i zic mai pe departe asa... dar in acelasi timp sasi dea seama ajutati-ma va rog

2 răspunsuri:
| buhuhu a răspuns:

Pai mai intai ar trebui sa incerci sa-l cuceresti.dar vezi cum faci sa nu pari insistenta sau obsedata.prin gesturi...dar acestea trebuie sa para intamplatoare, de exemplu pe strada ii poti zambi mai intens, sau daca sunteti amandoi intr-un loc aglomerat incearca sa te apropii.si daca vezi k si el te place si nu te evita poti sa-i spui k te-ai indragostit direct

| Ezyo a răspuns:

Sfatul meu este ca inainte sa-i spui,convinge-te daca si tu esti interesata de el,in caz contrar ar fi neplacut sa te refuze.
Iar daca observi ca te place,incearca sa te apropii de el dandu-i de inteles prin mici gesturi,si ce e mai important,dialogati,conversati cat mai mult, doar asa va puteti cunoaste mai bine, asa aflati daca va potriviti spiritual sau moral.