| Byancaaa a întrebat:

Buna ma numesc Bianca si am 14 ani. Am si eu o problema...bineinteles baietii. Am prieten, cand am acceptat sa fiu cu el am crezut ca am uitat un baiat de care mi-a placut in vacanta de vara dar dupa un timp mi-am dat seama ca nu e asa. Acuma imi place iarasi de acel baiat dar am prieten. Problema este ca si el are doar ca se comporta altfel cu mine: ma imbratiseaza, ma prinde de mana, a dansat vals cu mine intr-un parc, ne-am uitat la stele etc. Imi place de el de 4 luni dar tin si la prietenul meu. Acum nu stiu cum sa procedez va rog ajutati-ma.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Conform descrierii tale l-ai pus intentionat in inferioritate pe actualul, deci de aici reiese ca nu tii la el asa mult cum zici.Gesturile romantice ale amicului din vara te-am cam dat gata.Ai grija, nu tot ce straluceste e aur

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cand alergi dupa 2 iepuri nu prinzi niciunul de obicei, sau ii prinzi pe amandoi si ramai fara niciunu la final. Cel mai bine:ramai cu actualul si daca cumva va despartiti revii la fostul!
Bafta!:*

| Biia a răspuns:

Cred ca fiecare fata trece macar odata in viata prin asa ceva.Trebuie sa iti asculti si inima dar si mintea.Sa facem un joc.Inearca sa iti pui intrebari la care sa raspunzi tot tu.Intreaba'ti ma intai inima.Intrebarile pot fii ceva de genul:
1)Pentru care baiat simti sentimente mai puternice?
2)Ce ar fi bine sa faci?
Iar apoi, pune intrebarii minti:
1)Cum sa faci sa nu ii ranesti pe niciunul dintre cei doi?
2)Ce ar trebui sa faci?
Sper ca te'am ajutat si mi'as dori sa fii constienta ca fiecare fata trece macar odata prin toate chestiile astea si toate o sa treaca odata si odata.
Take care!kiss

| Mihaela a răspuns:

Spune-i actualului tau prieten daca ti la el, nu merita sa-ti bati joc de el, pentru o tampenie. Poate el chiar tine la tine, si daca si tu ti la el, nu-l fa sa sufere.

| MinoreBay a răspuns:

Si eu trec prin asa ceva si imi e f greu darmie imi plac 3 baietii si ies cu toti dar trebuiee sa aleg unul va f foarte greu dar amandoua trebuie sa ne ascultam inima desi e f greu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai bine ai lasa rasfatul si la 14 ani ti-ai vedea de scoala nu de valsuri prin parc.ai o viata in fata sa te gandesti la baieti, bucura-te de ce a mai ramas din copilarie.