| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Buna :* Ma numesc Bianca si am 15 ani, Ajuatati-ma sa slabesc in 3 sapt. 5 kg pentru ca mi-a spus doctorul ca atat mai am de dat jos [ am niste probleme cu tensiunea] deci fara efort numai eu umblu peste 6 km pe zi. Dati-mi o dieta tinand cont ca eu la scoala trebuie sa mananc un sandwish [ cred ca am scris bine] dupa sandwish mai exact ora 2 ce pot manca. Multumesc! Primiti funda!
Mentionez ca nu am voie sport!

2 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua Doamnă, în principiu poţi începe cu o salată, pe la prânz când îţi termini programul şcolar, iar pe parcurs ceva mai uşor, poţi încerca fructe sau o salată orientală, preferabil seara şi ar trebui să faci şi puţin sport, care este problema prin care nu ai voie să faci sport? O zi minunată, ai grijă de tine.

| lollypop14dragutza a răspuns:

Deci iti iei la scoala ce mananci de obicei mar sau sandwicsh si cand vii de la scoala fa-ti o salata cu ulei de masline si lamaie,sau carne de pui la gratar,orice mananci (referitor la carne)sa nu fie prajita in ulei, pe gratar, la cuptor, sau fiarta, peste orice carne(nu porc) si dupa ora 6 nimic daca iti este foame poti manca un mar sau sa papi un iaurt degresat(o%grasime) si un lucru important in afara de cele 2 felii de paine de la sandwish NU mai manca in plus(de preferat sa fie paine neagra )dar nu mai mult de 2 pe zi merge sa le faci prajite sa stii! si bea multa apa cu lamaie fara zahar! te pup sper ca te-am ajutat succes