| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Buna :* Ma numesc Bianca si am 15 ani, Ajuatati-ma sa slabesc in 3 sapt. 5 kg pentru ca mi-a spus doctorul ca atat mai am de dat jos [ am niste probleme cu tensiunea] deci fara efort numai eu umblu peste 6 km pe zi. Dati-mi o dieta tinand cont ca eu la scoala trebuie sa mananc un sandwish [ cred ca am scris bine] dupa sandwish mai exact ora 2 ce pot manca. Multumesc! Primiti funda!

4 răspunsuri:
| adinaxD a răspuns:

Buna! la pranz poti manca o ciorba, supa de orice si felul 2 tot orice insa sa nu fie gras! si nu in cantitati mari! Seara poti manca ceva usor insa nu dupa ora 19! si cel mai important e sa nu mai mananci intre cele 3 mese! daca vrei sa slabesti...deci sandwichul si un fruct, o supa de legume si felul 2 piure de cartofi cu un sos si seara niste cereale cu lapte sau altceva.
Ce ti'am spus eu nu e un fel de dieta, e ce trebuie sa mananci in fiecare zi ca sa ajungi la o greutate potrivita pentru corpul tau ( mai ales ca spus doctorul ca trebuie sa slabesti) si sa te mentii asa. deci daca tii o dieta si slabesti iar dupa ce ai slabit revii la programul obisnuit tot ce ai realizat e celulita...
sper ca te'am ajutat! happy tongue

| kobra12 a răspuns:

Sport de interior

| Vladuthz a răspuns:

Draga mea in primul rand a slabi presupune efort si mancare cu putine calorii, nu sa nu mananci deloc. Daca esti lenesa si nu vrei sa faci efort deja e problema ta, baga-te pe pastile si imbolnaveste-te.

| Clf_Abby_1993 explică (pentru Vladuthz):

Am mentinat clar nu am voie sa fac efort straight face [problemele cu tensiunea] sunt scutita si la scoala straight face