| AnnéliseCharlotte a întrebat:

Buna , ma numesc Charlotte si am 15 ani viata mea este foarte trista. Am fost violata de un tip acum 2 saptamani de atunci am îcercat sa ma sinucid.
Era singurul meu prieten, singurul caruia îi pasa de mine chiar daca era doar pe internet, eu locuiesc în Anglia dar sunt romanca.
LA scoala totul merge prost, nu am prieteni sunt singura mereu, toti ma arata cu degetul pentru ca am parul rosu si portocaliu si asta inseamna ca sunt diferita ( puteti sa ma vedeti in poza de la profil), toti stiu acum ca nu mai sunt virgina si toti imi spun ca sunt o curva. Dupa ore am fost batuta de niste fete, de 2 saptamani ma tai pe vene, este oribil nu mai vreau. Nu mai suport sa fiu batjocorita, simt ca nu mai trebuie sa traiesc, parintii mei sunt singuri pe care îi iubesc. Nu am pe nimeni si, toti îsi bat joc de mine.
Tipul care ma violat avea 21 de ani dar îmi spusese ca avea 17. Arata ca si unul de 17 ani, imi spusese ca avea aceeasi situatie ca si mine si ca am putea fi prieteni buni. Fiind prima persoana caruia ii pasa de mine am spus ca vreau neaparat sa ne cunoastem, venise la mine si era super dragut, era foarte amabil si respectuos, pâna cand a inceput sa se dezbrace, nu intelegeam ce se intampla. Am inceput sa plang dar m-a violat. Apoi la sfarsit mama ma sunase si imi spuse ca vine acasa in 20 de minute deci era terifiata, El imi spusese ca ma iubeste si ca nu vruse sa se intample asta dar in acelasi timp ma amentisase ca ma va ucide daca cineva va afla despre asta.
Sunt distrusa, multe seri ma intreb de ce mai exist. Vreau sa mor de multe ori, dar imi amintesc ca parintii mei sunt foarte importannti pentru mine incat nu sunt capabila sa ma sinucid.
Am incercat sa merg la psiholog, nu pot sa ma exprim normal. Parintilor imi este frica sa le spun ce s-a intamplat, vreau prieteni, vreau o viata normala.
Va rog ajutati-ma. Ce sa fac?
Scuze pentru greselile gramaticale dar nu am mai scris de mult in romana.

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Hei,buna.
Ai putea sa vorbesti cu mine,ti-as putea fi prieten, nu ma refer la iubit, sa nu intelegi gresit.
Nici eu nu prea am prieteni, asa ca mi-ar prinde bine pe cineva langa mine.
Daca vrei sa imi dai ID-ul tau, am putea vorbi.
O zi buna Charlotte.^ - ^

13 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Scuze ca am indoieli dar stii ca aici pe TPU sunt multi ciudati, daca e adevarata treaba asta pot discuta cu tine daca vrei sa fim prietene sunt fata deci nu o sa te simti ca un baiat. Sa stii ca esti frumoasa roscata, vopsita sau nu mi-ar placea sa arat asa esti super frumoasa si mi-e mila de tine ca te bat fetele la scoalasad, nasol si eu ma plangeam de viata mea, serios daca te pot ajuta cu ceva spune-mi. Trebuie sa te gandesti ca esti frumoasa si ca nu ai nici-o vina doar cei din jurul tau. Trebuie sa arati respect sa impui respect, daca cineva se ia de tine fara rost sau din cauza ca ai fost violata spune-i ca nu ii doresti sa i se intample si lui. Aiurea rau de tinesad dar ai sa vezi ca o sa vina fat frumos intr-o zi si o sa fii si tu fericita. Cu cat suferinta e mai mare cu atat e mai dulce rasplata. Ai grija de tine!

| CharlotteAnnélise a răspuns (pentru AtateaConditii):

Acesta este al 2lea cont al meu, uite id'ul meu.
gumita_cornekorn@yahoo.com

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Lou222 a răspuns:

Imi pare nespus de rau, Mai aveam putin si plangeam. Este chiar trist. Sa nu incerci sa te omori deoarece nu este o solutie! Te-as sfatui sa nu mai ai incredere in nimeni. Astepti sa treaca ceva timp cam vreo jumatate de an si apoi incerci sa te imprietensti cu altcineva. Oamenii vor incerca sa te necajeasca mai mult stiind ca acum esti suparata. NU II BAGA IN SEAMA! Trebuie sa le spui parintilor ce s-a intamplat! Ii iei cu usurelul! Crede-ma ei stiu mult mai bine ce sa faca. O sa-ti devina cei mai buni prieteni, adica mai apropiati! Nu iti face rau deoarece ei vor suferi! Eu sunt fata, am doar 13 ani, insa daca vreei putem vorbi pe mess. Mie imi pari chiar draguta in poza! Sper ca te-am ajutat!

| CharlotteAnnélise a răspuns (pentru Lou222):

Gumita_cornekorn@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| Demonul202 a răspuns:

Si cu mine ai putea fi prietena findca n-am multi prieteni nici eu, si nu ma refer nici eu la iubit.

| gabri778 a răspuns:

Sa stii ca esti foarte frumoasa cu parul roscat. Sad storry. Parca viata ta ar fi cea mai trista carte. Dar intotdeauna esre loc de un happy end asta depinde soar de tine.

| Elish090 a răspuns:

Ai putea veni in Romania sa iti termini studiile! straight face Daca ai putea avea posibilitatea! Si zile parintilor caci te vor ajuta foarte mult! happy

| CharlotteAnnélise a răspuns:

Acesta este al 2lea cont al meu.
De pe celalalt nu ma mai lasa sa dau raspunsuri, celor care mi.ari cerut id.
gumita_corekorn@yahoo.com

Multumesc pentru sustinere.

| iljimaecool a răspuns:

Buna! eu cred ca nu conteaza ce cred alti despre tine nu mai ii baga in seama te faci ca nu ii auzi. cred ca ar fi bine sa le spui parintilor tai de viol, deoarece ei sunt cei mai buni prieteni ai tai si te vor ajuta sa faci ce este bine.parinti tai cred ca vor intelege ceea ce s-a intamplat.

| CharlotteAnnélise a răspuns (pentru iljimaecool):

Multumesc mult pentru sustinere :c