| geoloveEdward a întrebat:

ma numesc Georgiana si am 13 ani.Am multe cosuri si as vrea sa scap de ele.Imi puteti spune cum sa fac sa dispara?happy

Răspuns Câştigător
| Alice001 a răspuns:

Spalate in fiecare dimineata cu apa si sapun si date cu spirt dimineata si seara (nu te teme nu va pisca).nu este nimic complicat. sper ca ti-am fost de ajutor. fundita?

3 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Am eu o crema de la un doctor, se cheama Leo Fucicort, e foarte buna, eu am folosit-o si mi-au trecut toate cosurile, da trebuie sa ai grija sa nu transpiri pe fata atunci sau dupa, succes! funda?happy

| CandyTetris a răspuns:

Ce poti sa faci tu pentru tenul tau e:
1.Lasa ciocolata(asta e problema mea nr.1, daca nu mananc ciocolata 2-3 luni tenul meu e din nou perfect fin, daca mananc dimineata ciocolata pana seara fata imi e plina de cosuri mici)
2.Nu sta niciodata in abur de ulei(ceea ce inseamna nu iti fa cartofi prajiti,daca chiar mori de pofta cere altcuiva sa iti faca, si nu sta in localuri de shaorma, sunt ca o sauna cu aburi de ulei)
3. Spala-te pe fata dar nu cu sapun(multe sunt de prosta calitate si nu ai cum sa stii exact de sapun prieste tenului tau); spala-te alternand apa calda si apoi rece de mai multe ori(eu in fiecare dimineata cel putin 5 minute fac treaba asta).Si incearca sa te speli cat mai des(daca poti, de fiecare data cand treci pe langa usa de la baie).
In mod normal pentru mine daca respect astea 3 principii tenul meu e in stare buna. Sper sa functioneze si pentru tine.happy

| Roxana6277 a răspuns:

Cea mai simpla si cred ca si cea mai naturala este lamaia. Seara inainte sa te culci dai cu putin suc de lamaie pe toata fata, iar dimineata spalate bine cu apa si sapun.Trebuie sa faci asta cateva nopti la rand si in cateva zile cosurile se retrag. Nu te speria dimineata daca ai fata stransa. E normal de la lamaie.