| amnevoiedeajutor089 a întrebat:

Bună, ma numesc maria și am varsta de 15 ani. Eu am avut un prieten de aceeași vârstă ca mine, iar el era rom. Pe mine nu ma interesează ca este cum este, eu încă sunt împreună cu el și avem 9 luni împreună, da știu ca sunt un copil, dar nu e genul de rom care ca mama lui sa poarta fusta sau asa, este romanizat, iar el e ff deștept. Revenind la subiect. Eu stau cu bunicii mei de când sunt mica deoarece părinții mei nu s au înțeles, tatăl meu a făcut proces și m-a câștigat, iar cu mama mea nu vorbesc, tatăl meu îmi trimite bani lunar sau la doua săptămâni, adică nu sunt un caz cu un buget financiar mic sau un caz mai rău c-un sunt alți copii din generația mea, nu noi ne alegem familiile. Băiatul despre care vorbesc a dormit mai de mult la mine, iar bunica mea a întrat în camera și ne a văzut, ea l a sunat pe bunicul meu, el a vorbit cu ambii. El vrea sa ma dea la casa de copii, dar mie îmi e frica sa merg acolo pentru ca nu știu cum o sa fie. As avea nevoie de ajutor sa îmi spună cineva ce ar trebui sa fac sa ii recapăt încrederea și sa nu ma dea acolo. Mulțumesc mult!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este bine ce faci, fiindca la 15 ansori nu poti dormii cu baietii, fiindca esti foarte mica si se intampla sex si poti ramane gravida.

Da, te pot da la un camin de copii, fiindca bunicii nu te pot controla si tine sub supraveghere, iar tatal tau te-a abandonat la bunici, ca nici el nu are timp de tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca vrei sa le recapeti increderea bunicilor ar trebui sa lasi relatiile si se te concentrezi pe scoala.In felul acesta demonstrezi ca te preocupa viitorul tau si ca nu vrei sa mai stai pe capul lor prea mult timp.E important sa iei bacul si sa iti gasesti o slujba buna.Relatiile pot urma pe urma cand esti mai matura si nu actionezi din impuls.Ai discutat cu bunicii despre cele intamplate? Cel mai probabil ei cred ca ati facut sex.

| amnevoiedeajutor089 explică (pentru dullcat):

Eu ma axez pe școală și acum, orice an l am terminat cu 10 pe linie, am fost și la ginecolog și au văzut ca sunt curata.

| Sistemulxxl a răspuns (pentru amnevoiedeajutor089):

Hai mah. Si la ce se uita Ciorel cand,, dormea'' cu tine in camera. De mai multe ori? Te babardeai cu el. posibil sa fii curata dar atat.

| dullcat a răspuns (pentru amnevoiedeajutor089):

Si ce au vazut mai exact la ginecolog? Cand ai fost?
Himenul este deja perforat la majoritatea fetelor.Nu se poate demonstra nimic cu asta.Iar testele de virginitate au fost interzise in Romania, neacuratetea lor fiind unul din motive.

| Sistemulxxl a răspuns:

Tu esti tot tiganca chiar si romanizata?

| careestefazafrate a răspuns:

Ce scârbos îți plac tziganii