| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...Ma numesc MIrela si am 17 ani... mi-am inceput viata sexuala de jumatate de an:
|...pana acum nu am avut probleme;|. dar acum nu stiu ce sa mai cred.in luna iunie ciclu mi-a venit pe data de 13, a durat aproape 5zile.in luna iulie nu mi-a venit delocstraight face... iar in luna august mi-a venit pe data de 10...straight faceinsa mi-e foarte frica deoarece a tinut doar 3 zileE:... mi-e ff frica sa nu fiu insarcinta.straight face.insa nu am simptomele unei sarcini.ma simt foarte binee,,,, da totusi mi-e foarte frica.as vrea sa ma ajutati. oare pot fi totusi insarcinata? Mi-e foarte frica deoarece am numai 17 ani...si parintii cred ca m-ar omora daca ar afla asa cevaastraight face. ajutati-ma va roggcrying. Va multumesc!:*:*:*

12 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Fa un test de sarcina.costa in jur de 10 lei.In plus tu nu ai specificat daca ai facut sex neprotejat, daca da e posibil. Testul de sarcina te va lamurii.Succes!

| yuli10 a răspuns:

Sa inteleg ca ai o viata sexuala activa? folosesti vreo protectie? cand erai virgina ciclul tau era regulat?
ar putea fi multe raspunsuri si desigur o sarcina este unul dintre ele.
in primul rand ciclul tau sa fie neregulat deoarece esti f tanara, sau pentru ca ti-ai inceput viata sexuala, sau pentru ca esti stresata sau ai prins vreo raceala...
in orice caz, ar fi bine sa faci un test de sarcina (costa in jur de 10Ron in farmacii). daca iese negativ mai fa unul peste o saptamana ca sa fii sigura. poate ar trebui sa mergi si la ginecolog daca nu ti-e teama.

| yuli10 a răspuns:

Din detaliile pe care le-ai adaugat e foarte posibil sa nu fii insarcinata. pastreaza-ti calmul, nu te mai impacienta ca si stresul asta iti intarzie menstruatia.
cum am mai spus, fa un test de sarcina, ca e foarte usor, ai toate detaliile pe ambalaj si dureaza doar cateva minute. dar ai grija sa nu uiti bonul de la farmacie sau punga prin baie sa o gaseasca ai tai...

| wannabe a răspuns:

E posibil.ca sa aflii un raspuns concret fa un test de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La inceputul vietii sexuale, este normal pentru ca organismul incepe sa se adapteze si atunci fluctuatia de estrogeni o ia razna nu stie cum sa reactioneze pana va gasi o solutie si toate se vor armoniza, te sfatuiesc sa folosesti prezervativ macar 1 an, pentru ca posibilitatea sa ramai insarcinata este mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi bine oar sa sugi

| lorena_3275 a răspuns:

Nu am o viata sexuala activa yuli10straight face...

| lorena_3275 a răspuns:

Yuli .nici inainte nu imi venea regulat ciclulstraight face.imi venea o luna, una nuhstraight face...crying(sunt foarte speriataacrying(((crying((((((((((((((((...nu stiu da daca as fi insarcinata nu cred ca voi purta avorta:-

| lorena_3275 a răspuns:

Si inainte sa imi incep viata sexuala ciclul imi venea neregulat, 1 luna da, una nu, intatzia. da nu prea imi faceam probleme. Acum totul este foarte diferit...nu stiu ce sa fac. daca sunt insarcinata innebunesc, nu stiu ce sa fac, nu am mai pe nimeni alaturi de mine, decat pe iubitu meu, nu am bani pentru un avort daca e cazulcrying(. offf:-

| lorena_3275 a răspuns:

Da am uitat sa specific ca nu si-a dat drumu in minestraight face. a ejaculat in afara vaginului straight face... mi-e rusine sa o spun;|. da trebuie.pentru a putea fi ajutata:-

| lorena_3275 a răspuns:

Multumesc iulistraight face:-

| Georgian_8308 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la medic,(pe ascunslaughing) )...si vei afla...