| Popescu_Cosmin_1974 a întrebat:

Buna ma numesc Popescu Andrada sunt în clasa a 9 la bio-chimie si particip la miss si nu am prezentare si mai e foarte puțin timp până la miss, mă puteți ajuta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Concurusul de Miss nu este doar un concurs de frumusete, esti si un concurs de inteligenta totodata, de spontaneitate, de cunostinte acumulate si de comportament adecvat.
Incearca sa formulezi o prezentare simpla, modesta, dar cu insertii inteligente, care sa-ti puna in valoare si mintea scipitoare, nu doar un cap de papusa gol.
Din pacate, nu putem sa-ti facem noi prezentarea, ar cam trebuii sa fii in stare sa ti-o faci singura, doar te duci la un concurs individual, nu?

| Transformice1 a răspuns:

Trebuie sa spui cum esti tu de fapt, sa spui ce iti place sa faci si preferintele tale astfel incat sa dai bine la public. Gen : Salut tuturor, ma numesc Popescu Andrada, am x ani, imi place sa (joc fotbal, cant, etc) Sunt o fire calma si care isi doreste sa ii ajute pe ceilalti. Sunt din xx am intaltimea de xx si tot asa, incearca sa te descrii cat mai bine posibil. De preferabil sa nu bagi acea formula cu > cred ca as merita sa castig deoarece < e cam uzata, si nu prea atrage interes, acum vezi si tu cam cum fac altii dar totusi sa ai ceva original. Sper ca te-am ajutat