| Cristina_Ionela_1993 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu semnificatia unui vis? Am avut un vis in care cineva ma alerga pe mine si inca pe cineva(tot fata ) ca sa ne omoare (asa spunea el ). El voia sa ne omoare pentru ca el crede ca eu si cealalta fata, i-am fi rapit fiul si l-am fi omorat. Nu a reusit sa ma prinda in tot visul, dar de vreo cateva ori era cat pe-aci, iar spre finalul visului eu eram cu el si trebuia sa ne batem, iar eu fiind fata iar el ditamai barbatul, incercam sa-l fac sa nu ne mai batem (ii spuneam ca el are nevoie de fizic pentru ca mintalul lui este doborit, e psihic ); stiu ca suna putin aiurea, dar in vis parea mai ok; si tot vorbeam asa cu el, enervata pana la maxim i.am spus ca tare bine imi pare de ce i s-a intamplat fiului lui (desi in viata reala nu as fi putut sa zic asa ceva, e un mare pacat ), iar el auzind vorbele mele, normal ca s-a enervat si s-a apropiat mai mult de mine, iar eu m.am bagat printr.o multime de oameni care ne priveau si el a inceput sa vorbeasca oamenilor, iar el fiind neatent am fugit si nu m.a vazut dar a observat ca am disparut si striga ca ma va cauta si ma va omorî. Ma puteti ajuta cu o semnificatie, sau ceva pentru a intelege de ce am visat asa?
Tin sa precizez ca si cand eram mai mica (7 ani )...(acum am 14), visam foarte des ca ma fugareau oameni sa ma fure sau sa-mi faca ceva. Si inca ceva ...eu ma inchin in fiecare seara. Mulțumesc!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Interpretarea viselor in care alergi sa nu te prinda cineva se refera la situatii in care o sa incerci sa ocolesti niste situatii sau fugi de o raspundere.

Asemenea vis face trimitere la anumite situatii incomode pe care incerci sa le ocolesti, s-ar putea ca in curand sa te confrunti cu o asemenea situatie si sa nu stii ce e mai bine de facut astfel incat o sa dai bir cu fugitii.

Daca visezi ca alergi sa nu te prinda cineva este un semn ca o sa te invarti in jurul cozii si nu o sa rezolvi nimic notabil, semnifica alergatura fara rost, munca facuta degeaba.
In situatia in care visezi ca alearga dupa tine o fata frumoasa atunci se poate ca in curand sa ai o dezamagire in dragoste, nu reusesti sa contactezi o anumita persoana pe care o placi foarte mult sau nu poti sa pastrezi o relatie in conditii bune. Daca in realitate nu ai asemenea probleme cu amorul atunci este posibil sa ai o timiditate exagerata fata de sexul opus si sa nu reusesti din aceasta cauza sa iti gasesti prea repede o pereche.