| Mimo3 a întrebat:

Bună! Ma scuzați dacă va tot enervez cu întrebările legate de limba engleză, vreau sa știu dacă a mai fost cineva ca mine care nu a știut limba engleză pana în clasa a 7a și a reușit sa o învețe.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu am inceput sa invat limba engleza abia in clasa a IX-a si a trebuit sa o invat foarte bine, fiindca peste ani, am fost nevoita sa dau test de lb engleza, ca sa pot emigra intr-o tara straina si uite, de peste trei decenii traiesc si muncesc intr-o tara occidentala, unde se vorbeste doar engleza.
La general facusem franceza si germana, abia la liceu am inceput cu engelza.
Engleza este foare usoara, pana si socra-mea a invatat-o la 60 de ani si se descurca foarte bine, vorbind cu prietenele ei de alte nationalitati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am făcut mai mult franceza la școala și abia rupeam câteva cuvinte in engleza până la liceu. Acum vb engleza aproape la perfectie la nivel conversațional. Șmecheria a fost uitatul la multe seriale fara subtitrare.

| dullcat a răspuns:

Au mai fost persoane, asa cum am lamurit si in celelalte 5 intrebari pe acelasi subiect. Apuca-te odata de invatat si vei vedea rezultate mai mult decat daca tot repeti saptamanal aceeasi postare pana pe ultima suta de metri.

| Miruna333 a răspuns:

O verisoara de a mea nu a stiut pana in a 12-a, meditatii, motivatie, si gata, a invatat. E engleza, nu-i chineza