| Ceriik a întrebat:

Mai e putin si incepe scoala si ma sperie gandul ca iar as putea sa ma plictisesc de mor la ore, iar intr-un final sa adorm pe bancasad. Am incercat chiar si sa fiu atenta la profesor, dar asta mai rau ma adoarme. Ce as putea sa fac sa nu ma mai plictisesc in halul asta? (app st cls a 10a)

Răspuns Câştigător
| Bernoullie a răspuns:

Serios acum eu te inteleg. Sunt ore care trec pe nesimtite si imi pare rau ca se termina dar la unele au profesorii un talent sa ma adoarma...de milioane. Mai nou imi bag castile in urechi, sau cer voie la baie unde mauita sfintii(evident la orele la care merge si materii la care nu am nevoie pe viitor). Sau un film dragut pe telefon face timpul sa zboare.

4 răspunsuri:
| Missdaydreaming a răspuns:

Nu prea cred ca se poate face ceva big grin e un lucru care tine de mentalitatea fiecaruia. mie imi place sa fiu atenta la ore asa pur si simplu fara sa am un motiv. Insa daca mi se intampla si mie sa ma ia plictiseala, incerc sa caut ceva amuzant in lectiebig grin sa rad de un gest al profului, sa gasesc vreo aluzie la vreo prostiuta. Bafta, e tot ce-ti pot spune!

| blurixe a răspuns:

Pai poate fi din cauza profesorilor. Incearca sa propui subiecte la ora.

| andreistefana a răspuns:

Pai depinde ce faci ca sa nu te vada sau sa te intrebe din ce a predat si sa nu stii mai bine fii atenta ca nu strica.

| EuCelRau a răspuns:

Pai ce colegi ai? Stai cu un coleg mai haios in banca care face in special misto de profi, asa o sa ajungi si tu in vizorul lor si iti jur ca nu o sa te mai plictiseascawinking