| Loredana96 a întrebat:

mereu nu am fost multumita de felul in care arat.Nu sint grasa dar vreau sa mai slabesc putin.Nu am timp de sport pentru ca sint ocupata cu scoala.Dar cum as mai putea sa slabesc?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea ai cum, decat sa fi putin atenta la alimentatie. Nu cred ca esti chiar atat de ocupata sa nu poti face cateva abdomene si cateva genoflexiuni zilnic. Nu o sa-ti ia mai mult de o jumatate de ora. In legatura cu alimentatia, incearca sa reduci/scoti dulciurile din alimentatie. Bea 2l de apa pe zi. Renunta la mancaruri gen fast-food si la prajeli, incearca sa te axezi pe mancaruri fierte sau preparate la gratar. De exemplu, pentru o garnitura poti inlocuii cartofii prajiti cu piure-ul sau cartofii nature sau chiar la cuptor. Ideea e sa incerci sa eviti mancarurile preparate in ulei, pentru ca in afara de faptul ca nu e dietetic, nici nu e prea bun pentru sanatatea ta. Referitor la paine, incearca sa mananci in cantitati mici, sau inlocuieste-o cu cea neagra (cea neagra este si mult mai dietetica si mult mai sanatoasa).
Cam asta este. Succes si o zi placuta! happy

| Ellly23 a răspuns:

Buna!
Poti incepe cu o alimentatie sanatoasa.Incearca sa consumi cat mai multe fructe si legume.
Inca ceva: fetelor, acceptati-va asa cum sunteti. Cine va place, va place cu orice defect. Nimeni nu este perfect.Nu poti avea corp de manechin.
Poate asa este felul tau. Cunosc fete care vor sa se ingrase, dar nu pot..sau fete care vor sa slabeasca si nu pot..pentru ca fiecare are corpul sau happy.
Ai incredere, esti frumoasa si cu cateva kg in plus!
Pup>big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ellly23):

Cat mai multe fructe si legume NU inseamna alimentatie sanatoasa, cine te-a invatat asa ceva?

| Ellly23 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am spus sa consume DOAR fructe si legume.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ellly23):

Nici macar sa pui accent pe asa ceva, o alimentatie sanatoasa e ceva foarte complicat, implica proteine ( sa stii cand sa consumi cu absorbtie rapida si cand cu absorbtie lenta ), carbohidrati complecsi, carbohidrati simpli, fibre vegetale ( aici intra fructe si legume ), grasimi sanatoase, zma, lipotropice, etc.

| CeSaSiFaci a răspuns:

Gaseste.ti un hobby care are legatura scoala..sau..daca esti mai instarita iti poti cumpara o banda de alergat..sau o bicicleta statica si in timp ce inveti la matematica/romana/biologie etc. poti alerga/pedala Fundita?batting eyelashes