| Manfred a întrebat:

Mi-a aparut acest mesaj cand s-a deschis PC-ul:,, dis boot failure".
Am citit ca dupa ce bagai cd-ul cu instalarea windows-ului mai trebuia sa faci ceva (Reinstalat windowsu cu cd bootabil). Doar am bagat cd-ul si s-a pornit. Nu am facut nimic altceva si acu merge. Credeti ca mai trebuie sa fac ceva? Sa reinstalez winows-ul sau altceva?

Răspuns Câştigător
| Pioneza16 a răspuns:

Daca ai cd-ul de cand tiai instalat ultima data window-ul il introduci in cd-rw (cd-rom... etc) dai restart la pc si atunci iti repara fisiere care ulterior au fost stricate din windows.
Mai pe scurt : s-au stricat unele chestii din windows si avea nevoie de cd pentru a le repara.